БългарияЕвала

Израелец спечели Eureka Poker Tour


Идан Гриинберг надви 308 противника, прибра повече от 100 000 лв. с чифт валета

Идан Гриинберг позира с купата и печелившата си ръка
Идан Гриинберг позира с купата и печелившата си ръка
Идан Гриинберг от Израел триумфира в Eureka Poker Tour край морето късно снощи след четиридневен маратон на масите за Тексас Холдем в казино Интернационал. Един от най-големите турнири някога организирани в България, спонсориран от PokerStars, превърна Златни пясъци в покер столицата на Балканите през уикенда. 308 майстори на спортния покер от над 30 държави премериха ръце на зеленото сукно в битка за огромния награден фонд- близо половин милион лева. Най-силно бе присъствието на играчи от Румъния, Израел, Полша, Германия и Холандия. Българите се представиха на ниво, като нашенец успя да влезе дори във финалната четворка. Освен престижната титла, шампионът Идан Гриинберг спечели над 100 000 лв. от финалната маса. Печелившата ръка на израелеца бе чифт валета.
Валетата се оказаха късметлийската ръка на покер събитието на годината. С такъв чифт завърши и турнирът за журналисти, който бе спечелен от репортерката на livesport.bg Ивка Димитрова. Медийната битка по Тексас Холдем продължи близо два часа, като най-завързан бе сблъсъкът между последните двама играча на масата- Ивка и колегата й от списание Максим Валентин Даневски. Вальо капитулира пред валетата на Димитрова, въпреки че на моменти бе чип лидер в състезанието.
Журналистите научиха А и Б на спортния покер по време на плаване с яхтата на PokerStars. На борда вървя практическа и техническа лекция, водена от няколко професионални играча по Тексас Холдем. 
Общо над 1000 туристи се изсипаха в Златни пясъци за Eureka Poker Tour. Хотелиерите в курорта отчетоха огромни приходи и отбелязаха, че покер туризмът може да е допингът за бранша.Шампионът в Eureka Poker Tour с основния си конкурент за титлата
Шампионът в Eureka Poker Tour с основния си конкурент за титлата
Покер яхтата акостира на пристанището в Златни пясъци
Покер яхтата акостира на пристанището в Златни пясъци
Част от участниците в медийния турнир
Част от участниците в медийния турнир
Захарина Вецева от 'Мениджър' се радва на печаливша ръка
Захарина Вецева от ‘Мениджър’ се радва на печаливша ръка
Вицешампионът Валентин Даневски
Вицешампионът Валентин Даневски
Image title
Шампионката в репортерския турнир Ивка Димитрова
Шампионката в репортерския турнир Ивка Димитрова

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина