Под небето

Комунисти яхнаха протеста

Искат национализация на енергоразпределителните дружества

Комунист води шествието с мегафон
Комунист води шествието с мегафон
Комунисти яхнаха гражданския протест срещу монополиста ЕВН днес. Членове на крайно левите фракции Че Гевара и Съюз на комунистите в България станаха глашатаи на шествието без никой да им е давал диригентската пръчка. С мегафони, транспаранти и червени знамена те поведоха морето от гневни пловдивчани от Пощата към централата на енергоразпределителното дружество, където поискаха национализацията му. С викове ги подкрепиха Image title
много от мъжете и жените в тълпата, но остана неприятен вкус, че някой се опита да политизира гражданския протест. При все, че организаторите на събитието във Фейсбук изрично и умолително настояваха на шествието да не се вкарват политически и партийни нюанси.
Айде свалете тези червени знамена. Тук само вие сте червени. Ние сме просто хора, граждани, чу се от задните линии митинга по време на поредно изказване на комунист най-отпред на барикадата. Последваха словесни атаки срещу Image title
настоящето правителство, тройната коалиция и целия преход като цяло. Едно от исканията бе подкрепено от всички-  да бъдат наказани всички, отговорни за приватизационните договори на стратегическите компании, каквито са енергоразпределителните дружества. 

Не е законно да ме снимате. Спрете камерата, обърна се един от комунистите към полицай с видеокамера. А негов колега по убеждения стигна дотам, че предложи национализация и на телевизиите, за да може народът да контролира информационния поток.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина