Гледай сега!
БългарияЕвала

Пилоти подпалиха гуми на писта Лаута за края на картинг сезона

Image title
26 пилота се впуснаха в зверска надпревара за титлата в годишния финал на любителския шампионат по картинг, с който бе закрит сезона на писта Лаута. 13 състезателя от клас „Под 16 години” и 13 – от клас „Над 16 години” оставиха дири от горящи гуми по асфалта на мото комплекса вчера. До финала се добраха 10 карт маниаци, които направиха 12 феноменални обиколки на мокър терен с четириколки от клас 200сс. Победител в клас „До 16 год” стана Алекс Геговски с най-добро време 1:17. В клас „Над 16год” първи финишира Любо Иванов също с най-добро време 1.17. Те получиха голямата награда от картинг писта „Лаута” – уикенд за двама в Керпен, Германия и участие в съзтезанието „Балканска купа Керпен” на картинг писта Michael Schumaher Karting Center. Бронза в двете категории спечелиха Спасимир Стоев и Румен Паунов, които получиха от домакините Фън Екшън уикенд на пистата във Варна. На трето място се класираха Емил Яръмов и Мартин Манолов. Image title
Наградата за тях е Полет с Делта планер и Off Road Buggies. Всички участници във финалите заслужено си тръгнаха с награди от Рефан, Глобул и Каменица. Image title