Градът

Пловдив има нов фаворит в пожароприложния спорт

Младият огнеборец Пламен Писков от Садовската команда обра първите места в индивидуалното класиране и двубоя

Пловдивчани победиха Пазарджик и Смолян в отборното класиране

Огнеборецът от Пожарна служба – Садово Пламен Писков е новият шампион на Зонално състезание по пожароприложен спорт, което се състоя в събота на лекоатлетически стадион “Пловдив”. В надпреварата на VII зона се състезават отборите на РДПБЗН – Пазарджик, РДПБЗН – Пловдив и РДПБЗН – Смолян.

Младият пловдивчанин спечели призовите места в индивидуалните класирания на дисциплините “Изкачване с щурмова стълба”, “100 м пътека с препятствия” и в „двубой“. През цялото време по петите му бе шампионът от последните десетина години, който има и множество национални титли Любомир Любенов от Първа служба.

Така новата ни надежда в пожароприложния спорт си извоюва правото да представя цялата VII-ма зона на Националното първенство във Варна, като най-добрия огнеборец-спортист в региона.

Зоналното състезание се проведе съобразно правилата и изискванията на Правилник за организиране и провеждане на състезания по пожароприложен спорт.

Призови места в индивидуалното класиране в дисциплината: “Изкачване с щурмова стълба”, заеха следните служители: 1. Пламен Писков – Пловдив, 2. Любомир Любенов – Пловдив и 3. Ангел Грозданов – Пловдив.

Индивидуалното класиране в дисциплината “100 м пътека с препятствия” е същото, като третото място тук е за Атанас Русенов също от Пловдив.

В “ДВУБОЙ” съревнованието класирането е следното: 1. Пламен Писков, 2. Любомир Любенов, трети отново е пловдивчанинът Ангел Грозданов.

Комплексен победител в VII зона-Пловдив е отборът на Пловдив. Вижте постиженията и класирането: