
Голяма зала на Дом на културата „Борис Христов“ ще събере най-отдадените служители на пожарната в региона на 27 януари 2026 г. от 10:00 часа. Областният етап на конкурса „Пожарникар на 2025 година“ ще отличи тези, които ежедневно демонстрират професионализъм, смелост и ангажираност в гасенето на пожари, спасяването на хора и превенцията на инциденти.
По време на церемонията ще бъдат връчени награди за изключителни постижения в пожарогасителната и спасителната дейност, контролната работа и превантивните мерки, както и специални отличия за служители и партньори, допринесли за повишаване на пожарната безопасност и защитата на населението.
Събитието е част от ежегодната инициатива за признание на усилията и всеотдайността на пожарната служба в Пловдив и региона, която цели да подчертае значението на професионализма и обществения ангажимент.
Фотокредит: Наташа Манева, в-к „Марица“.





