МненияПод ножа

Славчо Тошев: Вижте футболното CV на Жоро Петков, после го плюйте

Славчо Тошев

Image title
Тези дни съм много раздразнен. Слушам и не вярвам на ушите си каква помия се излива върху най-добрия български вратар Георги Петков. Не е нужно да го защитавам, защото той отдавна е защитил името си. Но се почувствах длъжен да напиша няколко реда. Ще започна с неопровержимия факт, че Петков е най-рядко грешещият играч на своя пост в България от 6 години насам. Както се знае, всички вратари бъркат понякога, просто не се е родил безгрешният. Засега. Давам пример за това с най-големите имена между рамката на вратата. Като Петър Чех например, който средно на 7-8 мача прави по една фрапантна грешка. Рейна също. За период от месец той направи няколко гафа. Срещу Арсенал например, когато негова грешка коства изравняване, или пък в големия мач между Испания и Аржентина. Но никой не изля кофа лайна върху главата му. Никой не каза- не е във форма, да бъде обесен. Хората знаят, че и Чех, и Рейна, са от супер класа и ги подкрепят дори тогава, когато грешат. За разлика от България, където сгафиш ли, вече не ставаш за нищо, не си във форма, има вратарска криза и прочие тъпотии. И започват да се търсят варианти. А това наистина скапва психиката на дори най-коравите спортисти. Иска ми се това да се промени. Да се уважават повече хора като Георги Петков, който всяка година е избиран за най-добър вратар в България. Който е свързан с най-големите успехи на Левски в последните години- а именно четвъртфинал в УЕФА и влизане в групите на Шампионска лига и Лига Европа. Той е играчът, който има най-много мачове за Левски измежду всички действащи футболисти при сините в момента. Той е вратарят, който има най-много минути без допуснат гол. И прочие, и прочие. Нека тези, които го плюят видят футболното CV на Жоро, а после да говорят. Ще завърша с това, че Георги Петков е страхотен човек извън терена. Радвам се, че го познавам и имам възможността да го гледам на терена.