Как от ОП „Паркиране и репатриране” оставиха млада майка с 2-месечно бебе на улицата
Скрит в дърво знак превърна деня на една пловдивчанка в абсолютен кошмар
Случвало ли ви се е да изпитате неповторимото чувство да не откриете автомобила си на мястото, на което сте го паркирали. Ако сте шофьор с известен стаж, може би отговорът е да.
След като забележите, че колата ви липсва, се започва едно лутане и припомняне на популярния от миналото филма „Пич, къде ми е колата?“ . Преминавате през шока, че лоши джамбази са свили превозното ви средство и една лампичка ви светва, че евентуално един голям паяк е минал и е отнесъл колата.
Кога и как имат право те да вдигат коли обаче и дали понякога знаците не остават скрити абсолютно целенасочено? Това са въпроси, на които отговор не получихме след сигнал подаден към Под тепето.
На 2 юни, на улица Пере Тошев 5, млада майка паркира автомобила си непосредствено преди знак, указващ, че след него колите ще бъдат принудително вдигани. Тя взима 2-месечното дете от задната седалка и спокойно се отдалечава. След около тридесет минути обаче, изненадата и е огромна, когато не намира колата, там където е била спряна. Започва голямото чудене защо се е случило това и звънене на посочения телефон, откъдето казват, че ще получи обяснение, когато дамата отиде да си вземе автомобила. В същия момент хора, видели положението на майката, се приближават към нея и казват, че преди време на същата улица са изпаднали в същата ситуация. Живеем тук от 30 години и на нас ни се случи същото. Сигурно се чудите защо? Защото, госпожо, надолу по улицата имало и друг знак, ама няма как да го видите, защото е скрит в дървото. Отидете и го снимайте и им покажете. Ние така направихме. След това говорихме и с други хора, на които им се е случило същото, разказват гражданите пред видимо притеснената майка с бебе в ръка.
Жената така и прави. Отива на посоченото място и след като около 10 минути търсене къде е въпросният знак, най-накрая успява да го намери. А той, милият, се скрил в короната на разлистеното огромно дърво. Нарочно ли е оставен или не, след като дърветата из всички съседни улици са окастрени?
Отивайки, на паркинга за репатрирани автомобили, тя заварва 5-6 мъже, които са се подпряли на малка пейка и един служител, който стои зад гишето и казва: 41 лева, моля!
Искайки някакво обяснение, защо знакът е скрит, отговор не получава. Дават й една касова бележка, което е цялата документация. Жената иска някакъв друг документ, протокол, както и снимков материал от вдигането на колата. „Госпожо, колегата го няма и не може да видите снимки. Ако имате някакви претенции ще се видим в Административен съд“, след което и останалите накацали по пейката също се включват, за да се изкажат с неособено любезен тон.
Всеки, на когото се е случвало да не се счита за виновен, добре разбира неприятната ситуация. Въпросите, които изскачат са много. Защо знакът е скрит, защо не получаваш никакъв документ, защо в България просто отнасят колата ти нанякъде, а не както в други европейски държави оставят бележка на земята или на близката стена, за да знае шофьорът, че автомобилът е вдигнат, а не да изпада в паника, че е откраднат? Защо господата служители се държат грубо? И още куп питания…
Има ли обаче начин системата да бъде победена? Сами си отговорете.
Въпросите относно оставянето на документ добре,
но да се учудваш че колата ти е вдигната от тази улица, ето това е истинският проблем.
По продължение на ЦЯЛАТА улица е забранено СПИРАНЕ и ПАРКИРАНЕ, на всяка присечка има знак за тази забрана.
Самата улица е тясна и много натоварена, и когато някой нагъл или тъп спре там затруднява цялото движение (което се случва доста често). Не проумявам как им хрумва на тези хора да спират по такива места.
ПензО на гражданите ли е задължение да кастрят дърветата? Съвет до майката- жалба и завеждане на делото!
Стига с този „Запад“ де. И тук е мизерия, скъпи глоби, недружелюбни служители и тегава администрация.
Гражданите от махалата да вземат пък да окастрят тва дърво, що пък и да не махнат знака, истимарум след 24 часа.
Айде със здраве!