НовиниСпортСпортен Пловдив

Марица с историческа първа победа в груповата фаза на Шампионска лига

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) записа историческа първа победа в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Иван Петков надиграха шампиона на Франция Безие с3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) в мач от 5-ия кръг в Група А на турнира, игран снощи пред над 2000 зрители в зала „Колодрума“.

Въпреки успеха, „жълто-сините“ остават на последното 4-о място във временното класиране с 1 победа, 4 загуби и 3 точки при геймово съотношение 4:13. Безие остава 3-и също с 1 победа, 4 загуби и 3 точки, но с 4:12 гейма. В последния кръг мачове в групата Марица е отново домакин, но този път на германския вицешампион Алианц МТВ (Щутгарт), докато френският тим ще гостува на действащия световен и европейски клубен шампион – турския гранд ВакъфБанк (Истанбул). Срещата между маричанки и Щутгарт е във вторник (26 февруари) от 20,00 часа отново в зала „Колодрума“.

Най-полезна за Марица бе американката Александра Холстън с 15 точки (50% ефективност в атака) за победара. Капитанката Нася Димитрова (57% ефективност в атака) и Мирослава Паскова (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) добавиха по 12 точки за успеха. За тима на Безие Малина Терел реализира също 12 точки.

Източник: sportal