Вкусът на градаЗабавление

Половин тон занаятчийска бира пресушиха на пиво феста в Капана

Гларус, Диво Пиво и Бял Щърк опияниха Пловдив

Малко повече от половин тон занаятчийска бира се пресуши в Капана само за няколко часа, на първи в града пиво фест на независимите пивовари. Бар Котка и Мишка даде среща на майсторите на кехлибарената течност и нейните почитатели вчера, в навечерието на Дена на Независимостта на България. И това не е случайно. Да си независим в тази индустрия е като да си независим в медиите например. Изисква много работа, етика, отношение към хората, много фантазия и концепция, разказа маестрото, който прави Бял Щърк- Карел Роел. Той представи собствената си напитка и сръбския еликсир Кабинет, който скоро ще се разпространява сред пловдивските ценители на качествените хмелови напитки. За да създадем това, което пиете, минахме през следното… Една вечер просто бирата в София не стигна за двама ни, тъй като сме доста буйни и пивки натури, та решихме да си направим собствена. И повече да нямаме проблем в това отношение- да идеш някъде и да ти кажат: Бирата свърши, съжаляваме момчета. Е, ние си направихме своя и стига не само за нас, ами и за много други хора, които уважават истинския вкус. Ние създаваме изкуство, правейки бира. Бирата е религия и  изкуство, и с нея не бива да се правят никакви компромиси, обясниха момчетата от Диво Пиво.

За да полетите с Гларус трябва да дойдете тук, в Котка и Мишка. Тази бира и този бар се допълват, казаха, пълнейки поредна халба, дистрибуторите на бира Гларус. Най-популярната българска крафт бира също се представи със свой бар на фестивала, а кеговете с кехлибарения еликсир на пивоварната бяха опразнени за рекордно кратко време.  Гларусите разкриха как правят пивото си, и как го обичат. Занаятчийската бира не е просто тенденция, тя е бъдещето. Публиката търси различни вкусове, далеч от еднообразието на общия пазар, който създава фабрикантите. Изпитва сетивата си, пиейки различни бири. Хората търсят, интересуват се, развиват вкусовете си. И бързо осъзнават, че бирата всъщност е толкова естетическа напитка, колкото виното, разказаха от Гларус.

Фестивалът събра стотици на улица Христо Дюкмеджиев дори след тридневния Капана фест. И опияни всички. Организаторите на събитието бяха подготвили солидна колекция от качествена музика, качена на грамофон. Винилът се въртя до 23 часа, а хората танцуваха, пиеха бира и хапваха сладко от американските хотдози WOW и храните на Фермата.

Фестът  е подкрепен от фондация „Пловдив 2019” по проект "Капана – квартал на творческите индустрии", направление "Проекти и събития в Капана".

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина