Кърлежи сте, скандират хората от махалата
Бай Асан платил 869 лева за ток за миналия месец, иска справедливост
Бай Асан с бомбастичната си сметка за ток- 869 леваНевиждана гледка на масов протест в Столипиново срещу бруталните сметки за ток превърна махалата в пионер на протеста срещу монополистите, който утре продължава с общоградска революция в 11ч. Близо 400 жители на махалата се събраха в куп, за да негодуват срещу това, което електроразпределителното дружество прави с и без това нищожните им семейни бюджети. Едно сме като на платени избори. Но днес циврим, щото ни отрязаха главите. Децата ни гладуват заради тези акули от ЕВН-а. Ай, сектир, крещеше един от флагманите на днешния протест в гетото.
Ромската революция по традиция стартира като празник. 10 огромни уредби, стоящи върху ремарке, дънеха на макс парчето на Азис – „Ти за мен си само секс”. Това към енергото- те ни порят отзад, а на нас парите ни падат. Платена любов, ама само единия е задоволен, философства смугъл жител на квартала.
След това оборотите спаднаха с песента „Ти си хита на сезона”, явно, за да покаже колко хитови са им сметките за ток в махалата. Накрая музикалната какафония в ромския квартал приключи с „Нямам нищо общо”. Нищо не щем да имаме там, в ЕВН-то. Развод щем. Вече и политическите обещания не могат да ни стоплят. Стига тая гавра, нареждаха протестиращите в сърцето на махалата- край стария цигански пазар.
Финалните думи бяха на бившия общински съветник Яшар Асан, който продължи критиките си към ЕВН. За фон няколко роми издигнаха два български трибагреника и протестни плакати, на които пишеше: „Изчезвай”, „ЕВН вън от България”.
Направи впечатление, че един от транспарантите бе сгрешен, но посланието бе повече от ясно – „Искаме на МеСета на Правителството, за да плащаме реални цени. ЕВН са кърлежи“. Най-бесен бе бай Асан, който платил 869 лева сметка за ток миналия месец. Друг потърпевш бе Емин, който имал 315 лв. по фактура. Това не е държава, вън такива мошеници, призоваха всички столипиновци.