Актуално

Баш винарят Александър Канев се зариби по картинга

Босът на Беса Валей се класира за месечен финал на Лаута

Управителят на винарска изба “Беса Валей” Александър Канев се зариби по картинга. Босът на шатото в село Огняново, където се прави може би най-елитното българско вино Енираq се посвети на високите скорости заедно със синовете си Йоан и Алексий. Тримата се включиха в месечния финал на картинг писта Лаута, в различни класове разбира се. Петият месечен финал на любителския шампионат BECK’S GRAND PRIX 2009 & LAUTA JUNIOR KARTING CUP 2009 бе изключително драматичен, със странни инциденти и страхотен екшън. Александър Канев дебютира в надпреварата при големите, а двамата му сина – Йоан и Алексий се бяха класирали за участие в клас джуниър. Почивката на море за Роси Моралиева лиши състезанието от женско присъствие, а това малко успокои фаворитът Мишо Джуров. Съвсем неприсъщо, той прибави само точка към актива си, с което преотстъпи първото място във временното класиране в клас над 16 години на Мартин Манолов. Последният съвсем заслужено, за пореден път се изкачи най-високо на стълбичката, с което точките му станаха 32.
По време на полуфинала в клас JUNIOR – до 16 години, Лъчезар Панчовски бе ужилен от оса – неприятен инцидент, който явно оказа влияние на участието му до края на състезанието. Свикнали сме да виждаме Лъчо на почетната стълбичка, но тази неделя финишира 5-ти. Все пак успя да прибави 4 точки в актива си, с което общият му резултат стана 29 точки – безапелационен водач в класирането в клас до 16 години.
За втори пореден път победител в месечния финал стана най-малкият участник в шампионата – 8-годишният Вальо. Като доказателство за  бурна радост, пилотът изпусна бутилката с шампанско, докато пръскаше подгласника си Иван Тонев с пенливата течност.