КултураНовини

АМТИИ с акредитация за докторска програма в сферата на артмениджмънта и PR-а

НАОА даде програмна акредитация на докторска програма „Артмениджмънт и публични комуникации в изкуството“

Така Академията ще може да подготвя доктори по теория на изкуствата в сферата на артмениджмънта, PR-а и рекламата в изкуствата

Националната агенция за оценяване и акредитация даде програмна акредитация на докторска програма „Артмениджмънт и публични комуникации в изкуството“ в направление „Теория на изкуствата“ в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив.  Официалният документ до ректора на АМТИИ проф. д-р Тони Шекерджиева-Новак е подписан на 5 октомври 2020 г. от председателя на НАОА проф. д-р Петя Кабакчиева.

Акредитацията с петгодишен срок поставя началото на обучение на докторанти държавна поръчка и платена форма на обучение в сферата на управлението и публичните комуникации в изкуството, което прави АМТИИ уникално висше училище със специфична докторска програма без аналог в страната. „Основанието за разкриване на докторската програма „Артмениджмънт и публични комуникации в изкуството“ в направление „Теория на изкуствата“ е натрупаният научен, научнопрактически и художествен потенциал на преподавателите от направлението“- се подчертава в акредитационното решение. „В АМТИИ от 16 години се извършва обучение в магистърска програма „Артмениджмънт“ и от 9 години в магистърска програма „PR на арторганизации“. Обучението в тези програми дава възможност за изграждане на добре подготвени кадри и докторската програма „Артмениджмънт и публични комуникации в изкуството“ ще e в тясна връзка, ще надгражда и ще е продължение на образователно-квалификационната степен „Магистър“. Докторската програма е изключително специфична и отговаря на нарастващата необходимост от квалифицирани мениджъри и ръководители на арторганизации и специалисти по управление на публични комуникации в сферата на визуалните и сценични изкуства“- се казва още в документа от НАОА.

Решението потвърждава качеството на целия научен и преподавателски състав в АМТИИ и в частност на преподавателите в управленските магистратури „Артмениджмънт“, „PR на арторганизации“ и „Аниматор изкуство в туризма“, които през лятото се отделиха от катедра „Хореография“ и формираха самостоятелна катедра „Теория на изкуствата“.

Припомняме, че през 2019 г. Министерството на образованието и науката определи АМТИИ за номер едно сред всички висши училища в България в направлението „Теория на изкуствата“.

 

 

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

2 коментари

  1. Цял свят се радва на „…натрупаният научен, научнопрактически и художествен потенциал на преподавателите…“ и Член-Кореспондентите на БАНда във АМТИ +И +Цирк, особено катедра Порнология, специЯлнос „СТРИПТИЙЗ.
    Напливът от аспирант Докторанти не може да се сравнява с посредствените килийни Рисувални Училище като онова софийското на бате Мърквичка =“АКАДЕМИЯТА“.
    Ето защо тук ЦЕНИТЕ СА БУТИКОВИ.
    „Доктор Хонорис Кауза“ струва само милионче (не проследяваме чии са парите!), така че преуспелият г-н ДЕбеЛЯН БЕЙевски може да си купи три-четири, кеф ти за скулптор, кеф ти за архитект, кеф ти за ландшафтен архиЙЕРЕЙ.
    („артмениджмънт“ = а? А? Артаджийците и изкуственяците се нуждаят от Наставници и Посредници колкото на шаран му требе велосипед. ЮРУШ, БУДАЛИ, ПЛАЩАЙТЕ НА П. П. П. „проф.“ „д-р“ академик Лардева!)

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина