СъдТемида

Караджов остава в ареста

Съдът намира деянието му за особено осъдително, имайки предвид, че Караджов и към настоящия момент е служител на МВР

Синът на полицая не е уведомен, че разговорът му с психолог ще се разглежда като даване на свидетелски показания

Само преди броени минути приключи съдебното заседание, на което Венцислав Караджов обжалваше мярката „задържане под стража”, която му бе приложена на първа инстанция.

Служителят на полицията е обвинен в това, че е дал на малолетният си син огнестрелно оръжие и го е обучавал как да борави с него. Прокурорът по случая сметна, че мярката е законосъобразна и се дължи на изчерпателен анализ на събраните до момента доказателства. По случая, освен събрани доказателства, има и свидетелски показания.

Адвокат Светлана Звънчева рязко контрира обвинението, като категорично обяви, че най-тежката мярка е незаконосъобразна. Тя започна от тълкуванието на термина „предоставя”, който означава фактическа власт. Венцислав Караджов, обаче, не е подарил или предоставил за ползване оръжието на сина си Алекс. Бащата е бил със сина си през цялото време, а свидетелят по делото, Мая Груева, при даване на показания, е заявила, че не е видяла момчето да стреля край Дедево.

Оказва се, че и разпитът, който е проведен с Алекс в 1 часа след полунощ не може да се приеме за доказателство. За да бъде той свидетел по делото, то е нужно момчето да е изрично уведомено, че показанията му ще бъдат приемани като доказателства, а разпитът да се проведе от полицай, в присъствието на детски психолог. Освен това е необходимо и Алекс да е подписал декларация, с която е уведомен за даването на показания. Такова нещо, обаче, не се е случило.

Оперативни беседи не могат да бъдат приемани и ползвани като доказателства, категорична бе пред съдебния състав адв. Звънчева. Беседата се е състояла между психологът Мария Димитрова и Алекс, а комисар Разсолков е отправял въпроси към момчето, без да го информира, че отговорите му ще бъдат тълкувани като свидетелски показания.

Караджов заяви пред Темида, че синът му не може да стреля с такъв калибър пистолет, най-малкото защото не може да го удържи. На излизане от залата той допълни, че е невинен и че цялото обвинение е грешно. Нищо не съм направил. Ще изляза невинен, бяха последните думи на служителят на реда.

Съдът, обаче, счете молбата на Караджов за неоснователка, като съдията заяви, че намира деянието му за особено осъдително. Както съдът, така и обществото трябва да се отнася особено критично към подобни престъпления, които са извършвани от органи на реда, бяха финалните думи по заседанието на съдебния състав.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

2 коментари

  1. В съда често е смешно. Хората се чудят вече к’ви глупости да измислят.
    Две безжизнени тела лежат в пръстта и не се знае защо, през това време органите на реда мислят жестоки схеми кого как да изстискат пак, а междувременно съдят някакъв ченгел, задето е учил сина си да стреля с пистолет. Що не осъдят всички мишкари в парламента? Що не осъдят и себе си за злодеяния?
    И в съда що не вземат да се организират, ами протакат дела по 5-6г?

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина