Ботев ПдНовиниСпортСпортен Пловдив

Ботев и ЦСКА не излъчиха победител и оставиха развръзката за реванша

Мартин Иванов, стажант-репортер

Отборът на Ботев Пловдив завърши наравно 0:0 с ЦСКА София в първия полуфинален сблъсък помежду им от турнира за Купата на България. Двубоят се игра на базата в ,,Коматево” пред близо 1000 зрители. Отборът от София доминираше, но така и не успя да стигне до попадението на чужд терен, а Янко Георгиев се превърна героя за пловдивчани.

Първото полувреме бе сравнително спокойно. Сериозни положения пред двете врати липсваха, а притежанието на топката бе 50 на 50 %.  Най-сериозното положение бе пред вратата на ,,армеиците”. Тодор Неделев намери със страхотен пас Александър Тонев, който пусна топката по десния фланг към Джонатан Перейра, но той стреля високо над вратата.

През второто полувреме играчите на ЦСКА се активизираха, владееха топката повече и заиграха по-креативно. В 54-ата минута дойде и първото сериозно положение за ,,червените”. Али Соу се освободи, финтирайки двама защитника в жълто-черно и нанесе удар, който мина на сантиметри от страничната греда. Три минути по-късно отново Али Соу бе намерен в наказателното поле и отправи удар, който отново бе неточен. В 65-ата минута последва отговор от отбора на Ботев Пловдив. Тодор Неделев получи топката и не се поколеба да стреля от около 25 метра дистанция. Ударът му бе добър, но мина встрани от лявата греда. В 67-ата и в 69-ата минута вратарят на ,,канарчетата” Янко Георгиев трябваше да се намесва след удари на Енрике Рафаел и Тиаго Родригеш. В 72-ата минута ,,жълто-черният” тим отново се опита да застраши вратата на Бузато. Страхотна комбинация между Антонио Вутов и новото попълнение в жълто-черния тим Фабио Бурбон завърши с технично отиграване на колумбиеца, но това бе пореден неточен удар в актива на Ботев. Последното по-сериозно положение отново бе пред вратата на домакините. Отново замесен бе нападателят на ЦСКА Али Соу, който бе намерен след центриране на Енрике Рафаел. Гамбиецът стреля с глава, но Янко Георгиев отново се оказа непреодолим. В 90-ата минута отборът на Ботев Пловдив остана с човек по-малко на терена, след като Филип Филипов получи втори жълт картон и бе изгонен.

По този начин интригата между Ботев Пловдив и ЦСКА София ще продължи в реванша в София на стадион ,,Българска армия”. Той, както и другият полуфинал между Локомотив Пловдив и Левски София, ще се играе след две седмици на 24 юни.