Актуално

Пиронкова размаза Винъс, отива на полуфинал

Image title
Цвети Пиронкова размаза фаворитката за титлата и втора в световната ранглиста Винъс Уилямс и вече се готви за полуфинала на зелените кортове в Лондон. Феноменалният български пробив в най-престижния тенис турнир в света Уимбълдън дойде след брилянтна игра на пловдивчанката и категоричната победа в два сета с 6:2, 6:3. Винъс буквално не знаеше къде се намира с такава крехка и супер технична противничка срещу себе си и развя белия флаг още в средата на втория сет, когато Цвети я проби, при това два пъти.Нашето момиче бе безапелационно във всяка част на корта. Мачкаше и с бекхенд, и с форхенд и умело противодействаше на ужасяващите сервиси на петкратната шампионка от Уимбълдън. Към края на мача се усети, че на Винъс й идва да изяде ракетата си или да заплаче с цяло гърло от безсилие. А победата на Цвети е историческа. Пловдивчанката стана първата българска ракета, стигнала до полуфиналите в Уимбълдън. Image title
Цвети повали за втори път в кариерата си една от най-големите звезди в тениса.
Пиронкова сервира първа и веднага взе подаването си, за да поведе в резултата. Последваха няколко поредни гейма без пробив, за да се стигне до шестия гейм, в който българката проби и поведе с 4:2. Това явно пречупи Винъс, която допусна цели две двойни грешки в осмия гейм. Цвети пропусна три сетбола при 40:0, но при четвъртия бе безпогрешна и спечели сета с 6:2.
Вторият сет отново започна добре за Пиронкова, която спечели подаването си. При 1:1, пловдивчанката имаше възможност за пробив, спасена от Уилямс. Американката на свой ред успя да пробие и да поведе с 2:1. Това обаче сякаш само раздразни нашето момиче. Цвети върна пробива и направи втори. Така се стигна до 5:2, когато Пиронкова имаше два мачбола, но Винъс се отърва по терлици. При своя сервис обаче Цвети бе безпогрешна и стигна до историческия успех след 6:2, 6:3. На полуфинала тя ще срещне 21-та в света – рускинята Вера Звонарьова, която победи Ким Клайстерс с 3:6, 6:4, 6:2.
Очаквайте само в Под тепето репортаж от празненството на близките й в Пловдив!