Държавна опера- Пловдив просълзи Орлин Горанов на Античния
Певецът отбеляза 60-годишнина в ролята на Дон Кихот, на финала дирижира оркестъра
От операта го изненадаха с творба на художника Атанас Хранов
Жест на Държавна опера- Пловдив просълзи Орлин Горанов навръх 60-годишнината му, която той отбеляза в ролята на Дон Кихот в специално адаптирания за Античния театър спектакъл „Човекът от Ла Манча” снощи. Певецът не скри емоциите си, когато от името на културната институция Лили Бързева му подари творба на художника Атанас Хранов, с вплетени в нея донкихотовски символи. "Живей с немечтани мечти! Стигни непристъпния бряг! Открий неоткрития връх! Мини неизбродни води!”, бе посланието към рамкираната сребърна скулптура за рожденика. Освен това накрая дадоха на юбиляря диригентската палка, а той застана за първи път над оркестъра и я развъртя с изключителна вещина.
Всъщност, целият спектакъл бе посветен на Орлин Горанов, тъй като се игра специално за юбилея му. Мащабната постановка бе адаптирана от режисьора Борис Панкин за откритото пространство на Античния театър. На финала й цялата публика пя заедно с артистите, като зрителите осветиха древната сцена с телефоните си.
Първа грижа на стратезите Академици-РабФак-овци е да отвикнат, отучат румелийската публика от понятието за ОПЕРА. Улична, чалгаджийска – юруш, айде на салаша да чуеме спяФката: „стартира супер успешния проект Opera Open“.
Леваците-луузъри от Метрополитан, Ла Скала, Парижката са старомодни щом се придържат към свещените постигнати още през Барока равнища на Бел Канто. Ха, ний сме авангард с по-мощни Усилватели и две педи микрофон, майно льо!
Велик Орлин! Страхотен спектакъл и емоционален финал! Благодарим Опера Пловдив!
на снимката оная оперната с дългата черна рокля позира (вместо с … каквото й се полага ОРАЛНО) с един МИКРОФОН с подходящия Размер. Което показва доколко ниско се е продънила „оперната“ култура на ЕСК19, щом НЯМА БЕЛКАНТО. Сульо. На доцентката който й е оценил „доктората“ ще да е от ония НОВИТЕ АКАДЕМИЦИ дето направиха Камата Хонорис Кауза. Срам и ПОЗОР.