Църквата като МОЛ в галерия Ластици
Лукаш Ясански и Мартин Полак са чешки фотографи и първите чужденци, които поставят изложба в галерия Ластици. Макар и пространството да отвори врати преди година и да бяха заявили, че само български автори ще могат да представят творенията си там, то ако двама от най-изявените световни фотографи сами поискат да си представят работите си в галерията ти, то би било грехота да им откажеш.
Влизайки в Ластици, ще попаднете на първата серия от снимки, която е озаглавена „Рисунки“. Да, това са фотографии на рисунки, като в оригиналния си размер те са били едва около три сантиметра. Всичко започва хаотично – намират ги от книги в дома си, но както се получава винаги, Съдбата си казва тежката дума и сега е лесно да се намери връзката между всяка отделна фотография. Факт е , че серията датира от 1988 година насам и все още обикаля целия свят и успява да притаи дъха.
Подробности четете в КАПАНА.БГ
името на статията ви издава професионална импотентност и неграмотност. В профанизираните журналистически факултети да ви бяха научили, поне да прочете два реда преди да пишете статии. Такива като вас превърнаха Пловдив в посредствен провинциален град…
Сега идете и прочете малко за конструктивизъм и фунционализъм… ако въобще ви пука за самите вас…
Това не е църква като МОЛ, а католически храм с авангардна архитектура. Католическите канони позволяват свобода на архитектите, на каквато колегите в православния свят нямат право. Льо Корбюзие, Оскар Нимайер, са само двама от майсторите, оставили следа с творбите си. На нас днес ни е забранена дори бароковата архитектура на църквите от края на ХІХ век на Йосиф Шнитер. Предписанието е, да приличат на византийските от Х век.