Ти живееш в Пловдив, ти работиш в Пловдив, но истински пловдивчанин ли си?
Как да разпознаете истинския от приходящия пловдивчанин
Екипът на Lost in Plovdiv фиксира 5+1 разлики, които отличават кореняк пловдичанина от този, който е дошъл преди няколко години или дни.
Големите градове са притегателна сила за всеки, който се опитва да се реализира, било за работа, образование или забавление. Некоронованата столица на България – Пловдив, не е изключение от глобалната тенденция. По – високият стандарт на живот на „майните” накара хора от всички краища на страната да се загубят в Пловдив.
Жителите на бъдещата Културна столица на Европа през 2019 не използват думи като: пИлИ, тИлифон, тИливизор.
Регистрационните табели на колите на истинските пловдивчани започват с PB, а на фалшивите с Х, СМ, PA и други буквосъчетания. В Пловдив има повече коли отколкото пловдивчани. Дори паркоместата в новите комплекси, тип работническо общежитие, в покрайните на града, са кът.
Истинските пловдивчани знаят, че на електронните табла по спирките на градския транспорт не може да се разчита за точна и пълна информация. „Фалшивите” – могат само да си сверят часовника по тях и то не винаги.
Кореняците пазят спомена за историята и продължават да наричат със старите имена много от преименуваните сгради, улици и места. За тях площад Римски стадион все още е Джумаята, площад „22. Септември” – Гроздов пазар, училище „Патриарх Евтимий” – Лиляната, сградата на Общината на пл. Централен 1 – Партийният дом…
Има и още – вижте ТУК, а може и да добавите от вас.
Расисти