Общината прави Бал на дарителите
Стартира кампанията „Пловдив – град на доброто“, очакват се номинации в четири категории
Пловдив става град на доброто с началото на едноименната кампания, обявена днес от кметът Здравко Димитров. Традиционната акция в търсене на най-добрия човек се разраства до голяма съвместна инициатива на общината, в партньорство с Национален алианс на хора с редки болести и БНТ-Пловдив. Един от основните поводи администрацията да подхване „Пловдив – град на доброто“ е епидемията от коронавирус и множеството доброволчески и благотворителни жестове в периода на извънредното положение.
„Нека да говорим за доброто, да показваме добрите примери на хората с големи сърца. Трябва да ги отличим и да им благодарим. Видяхме много хора, които помогнаха на други хора в беда. Видяхме и хора, които имаха възможността, но не се отзоваха. Благодаря на всички, които отделиха от своя бюджет и залък. Затова и ще организираме Бал на дарителите”, обяви кметът днес.
Той подчерта, че Пловдив се е доказал, че е достоен град на доброто. Като даде пример с това, че в сферата на здравето и социалната политика са се включили много дарители и доброволци. Той призова пловдивчани да номинират и отличат съвременните примери на проява на доброта. Номинирани могат да бъдат всички хора извършили малки и големи добри дела, като има отворени четири категории- образователна дейност, социална дейност, градско развитие и добротворчество.
„Пандемията доказа, че общинската администрация има възможност да организира населението на града”, уверен е зам.-кметът Анести Тимчев. И даде като добрия пример факта, че нито един зает в социалните услуги на общината не е бил заразен с коронавирус.
„Трогнати сме от отношението на хората. Над 450 доброволци. Над 650 обслужени обаждания. Над 2 хиляди обаждания на координационния център. Нашата амбиция е „Пловдив – град на доброто“ да се превърне в мото на социалната дейност на общината. Каним и други градове, за да направим алианс на градовете на доброто в България”, обяви Анести Тимчев.
Следващото събитие от кампанията ще се състои на 13 юни, когато по традиция ученици от ПГ по хранителни технологии и техника ще приемат писмени номинации на стълбите на „Каменица“, пред надписа „Заедно“. На 27 юни ще е награждаването на избраните от журито кандидатури. В него влизат бившият ректор на МУ проф. Стефан Костянев, инж. Людмила Ганчева, директор на ПГ по хранителни технологии и техника, Йорданка Павлова, председател на Националния алианс на хора с редки болести, Таня Георгиева, директор на БЧК-Пловдив, Десислава Шишманова, ръководител БНТ-Пловдив, издателят Манол Пейков, Франц Кадири, координатор „Доброволци и регионални връзки“, Фондация „Пловдив 2019“, Ренета Венева, председател на Националния алианс за работа с доброволци, Грозденка Николова, директор на ОУ „Душо Хаджидеков“.
Срокът за номинации е от 04.06 до 17.06 в 23:59 часа. Номинациите се правят онлайн в специална форма на официалния сайт на кампанията: www.gradnadobroto.plovdiv.bg.
БАЛ?
CHEECK-TO-CHEEK?
Дами канят? Речи откъм Президиума? Те даже и Събора на Рожен го завзеха с видиотените им „официЯлни лица“ фани единия – удри другия. Дето си беше Истнско Народно Събиране!
С баскетБОЛНИЯ мозъклия ще тангувам плътно притисната и без никакви „предпазни средства“ орално/назално = напук на паникьорите „медици“, и на паникьорките