Ремонтират сухия фонтан в Цар- Симеоновата градина
Дейностите са планирани, прави се допълнителна изолация срещу течове
Стартира ремонт на сухите фонтани в Цар-Симеоновата градина, видя на място репортер на Под тепето. Според представители на администрацията и според проектанта на реконструкцията на парка арх. Петко Прокопиев, дейностите са планирани и са стартирали с цел допълнителна изолация срещу течове.
Сухият фонтан бе основна атракция за малките посетители на градината в летните месеци. По време на експлоатацията му обаче се появили някои малки течове, които ще бъдат спрени след работата по помпената станция на съоръжението. Дейностите на място ще продължат няколко дни и няма да създават неудобство на хората, които искат да посетят големите Пеещи фонтани във финала на първия им сезон. Те ще замлъкнат през ноември.
„Идеята на тези работи е да се върне повърхностната вода в резервоара чрез линейни отводнители и да не стават локви наоколо – нищо повече.“ Така се прави! Първо се проектира, после се изпълнява и едва след това се мисли … как да се направи. На кой, по дяволите, може изобщо да му хрумне, че там, където пръска вода, МОЖЕ да се образуват локви, та да предвиди отводняване в проекта!?? За един приятел питам. Мерси.
Ще поясня какво точно се прави на сухия фонтан. При висок воден стълб на дюзите /което е по-атрактивно за децата /, част от водата изтича от площадката в канализацията и автоматиката влива прясна вода. Работната вода на инсталацията е обработена с химикали и омекотена /струва пари/. Идеята на тези работи е да се върне повърхностната вода в резервоара чрез линейни отводнители и да не стават локви наоколо – нищо повече.
СМЯХ драги зрители, смях през сълзи …
Колко икономии са направени за да ги ремонтират след няма и една година.