БългарияЕвала

Над 828 милиона лева данъци и осигуровки „вкара” в бюджета НАП Пловдив

Image title
828,7 милиона лева данъци и осигуровки събра за бюджета НАП Пловдив от началото на годината досега. 296,5 милиона от общия принос на НАП Пловдив за бюджета са събрани в Пловдивска област. 194,6 милиона данъци и осигуровки са внесли фирмите средни данъкоплатци и осигурители. Останалите приходи са събрани от офисите на НАП в Пазарджик, Стара Загора, Смолян, Хасково и Кърджали.
422,4 милиона лева са данъчните постъпления, което е 61% от очакваното за цялата 2011 година. В края на юли водещ като сума е данъкът върху доходите на физически лица – 158,5 милиона лева. Платеното ДДС е в размер на 151,2 милиона лева, а корпоративният налог надхвърля 100 милиона лева.
Внесените осигуровки като сума са почти половината от очакваното за годината. Събрани са 406,3 милиона лева при план 751 милиона лева. Най-много средства – 240 милиона лева са платени за държавно обществено осигуряване, а 120 милиона лева са внесените осигуровки за здраве.
По същото време на миналата година събраните от НАП Пловдив данъци и осигуровки бяха с около 87 милиона лева по-малко. Една от причините за големите приходи през тази година е засиленият контрол от страна на Националната агенция за приходите. През последните няколко месеца бяха предприети редица действия както за предотвратяване на данъчни измами, така и по спазване на трудовото и осигурителното законодателство.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина