Летният дворец на Фердинанд, който стана царство на културата и живота
Аплодираме нещата, които се случват днес в Капана, но те не започват сега. Просто имат хубава биография, казва на старта на 18-тия сезон на Конюшните на царя Сашо Секулов
Писателят заляга зад купчина каси при визитата на Симеон в бившия паркинг на дядовите му файтони
Откритата сцена в Стария град влезе в пълнолетието с над 550 събития и многохилядна публика
Празници на изкуствата в Конюшните на царя стартира своя 18 сезон. Вече близо 20 години, кътчето в сърцето на Стария град е и открита сцена. Стотици събития, хиляди клиенти. Място за изкуство, но и за живот. Място за музика или театър, но и за любов, за раздяла дори. Няколко поколения, много съдби и цял керван от царски файтони, пълни със спомени. Конюшните навършиха пълнолетие. Представете си, че някои от онзиденшните абитуриенти отпразнуваха баловете си на мястото, което се е откривало в годината на рождението им. Как започва всичко? Как се ражда името? Как се съхранява и развива единствената по рода си камерна сцена под звездите толкова години? Колко представления са минали през Конюшните? Отговорите от писателя и главен кочияш в Конюшните на царя Александър Секулов.
След цели 18 години културен живот, можете ли да върнете лентата назад до рождението на Конюшните на царя? И какво заварихте на това място през 1996 г.?
През далечната вече 96 -та година преминавах съвсем случайно през Стария град и минах точно оттук, където имаше една яма, язва, оставила полуразкрита крепостната стена на Филилпопол. Този ров явно бе стоял дълги години, защото беше запълнен с битови отпадъци и бе превърнат в незаконно сметище. Бе една кална нива. Без настилка, нямаше никакво осветление, нито един стълб. Тоалетните бяха изтърбушени. Беше болезнена за окото гледка. Реших, че това трябва да се промени.
Цялото интервю с Александър Секулов прочетете на КАПАНА.БГ
ctSBcz Really appreciate you sharing this post.Really looking forward to read more. Cool.