ГрадътКултураНовини

УХТ с две нови специалности

Започна приема на документи на кандидатстуденти, изпитите за втора предварителна сесия са на 4 юни по математика и и химия

Университетът по хранителни технологии ще проведе втората предварителна кандидатстудентска сесия на 4 юни. От 9 ч. ще е изпитът по математика, а от 11 ч. – по химия и опазване на околната среда. Желаещите да продължат образованието си тук имат на разположение 60 минути, за да отговорят на 25 въпроса и веднага да разберат каква оценка са получили.

Подаването на заявление за явяване на изпита е от 30 май до 3 юни 2022 г., припомниха от Учебен отдел.

Университетът предлага атрактивно портфолио от специалности в областта на храните, напитките и козметичните продукти, храненето и туризма, биотехнологията, икономиката и мениджмънта, компютърните системи и автоматизацията и машинното и топлинното инженерство. Те са съобразени със съвременните изисквания на пазара на труда, което позволява над 80% от обучаващите се да започнат работа по специалността още като студенти или до една година след дипломирането.

В две нови специалности ще бъдат приемани бакалаври през учебната 2022/2023 г. Това са “Компютърно управление и автоматизация” и “Технология на парфюмерийните, козметичните и ароматно-вкусовите продукти”. Актуализираните наименования съответстват на перспективни и престижни направления от хранително-вкусовата индустрия и ще подобрят разпознаваемостта им от страна на кандидат-студентите.

Девет са общо професионалните направления за бакалаври и магистри, по които от тази есен се очаква да бъдат приети 762-ма студенти в редовно и задочно обучение. В четири от бакалавърските програми обучението се провежда и на английски език, а в една – на френски език.

УХТ стартира нова магистърска програма “Технология на виното и високоалкохолните напитки”, която ще се реализира под егидата на  Международната организация по лозата и виното (OIV). Обучението ще се провежда на английски език, като част от лекторите ще бъдат водещи в своята област чуждестранни експерти. Програмата е със срок на обучение 2 години, като обучението по нея ще стартира от учебната 2022/2023 г. С нейното въвеждане УХТ ще бъде третия университет в света, след l’Institut Agro Montpellier (Франция) и UC Davis (САЩ), предлагащ програма съм сертификат от OIV.

В партньорство с МУ-Пловдив, УХТ разработва обща магистърска програма по хранене и диететика в изпълнение на стратегическата си цел да продължи предлагането на нови хибридни специалности, изготвени съвместно с висши училища у нас и в чужбина.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина