
На 13 август близки и граждани ще се съберат в подкрепа на семейството на убития 37-годишен мъж, докато Апелативният съд разглежда мерките за неотклонение на петимата непълнолетни обвиняеми
Мирен протест в памет на Георги Кузев ще се проведе на 13 август пред Съдебната палата в Пловдив. Организаторите призовават гражданите да се присъединят в знак на съпричастност към семейството на убития 37-годишен мъж.
Протестът ще започне в 9:30 часа, а от 10:00 часа Апелативният съд – Пловдив ще разгледа жалбите срещу мерките за неотклонение „задържане под стража“ на петимата непълнолетни обвиняеми за жестокото убийство на Георги.
Организаторите заявяват, че протестът е в подкрепа на семейството му и с искане за справедлив, обективен и безпристрастен съдебен процес.
„Всеки, който желае да почете паметта на Георги и да изрази своята съпричастност към неговото семейство, може да се присъедини“, посочват организаторите.
Те подчертават, че проявата ще бъде изцяло мирна.
Протестът ще се проведе на 13 август от 9:30 часа пред Съдебната палата в Пловдив.





