ГрадътИзпод тепетоМненияНовини

В АМТИИ 3-ма кандидат-студенти се явиха за 1 място на предварителните изпити

Очакват още по-голяма конкуренция през юли – 8 за 1

Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство „Проф. Асен Диамандиев“ – Пловдив /АМТИИ/ ще проведе кандидатстудентски приемни изпити от 2 до 11 юли, съобщи за медиите ректорът проф. д-р Тони Шекерджиева-Новак. Точните дати за различните специалности, са посочени в сайта на Академията. Дадена е пълна информация и за самата кандидат-студентска кампания в 3-те факултета – „Музикална педагогика“, „Музикален фолклор и хореография“ и „Изобразителни изкуства“. Приемът на документите започва от 22 юни 2020 год. до посочения в сайта за съответната специалност краен срок. За повече подробности желаещите могат да се свържат и с учебен отдел.

„Въпреки, че паднаха голяма част от наложените ограничения, заради световната пандемия от Ковид-19, изпитите ще се проведат online“, уточни проф. Шекерджиева. „Правим го с цел да бъдат равнопоставени кандидати от предварителните и предстоящите приемни изпити“. Според ректора предварителните изпити са били изключително успешни, с деца, подготвени на много високо ниво – пълните шестици в различните изпитни етапи на съответните специалности са 45. В тази сесия са участвали основно ученици от неспециализирани училища. „Трогателно е, че младежи, които са от гимназиите по изкуства и култура, и имат право да кандидатстват само по документи, пожелаха да се явят и изпълнят материала по изпитите. И това на фона на голяма част от университети, които тази година приемат само с оценка от държавен зрелостен изпит“, посочи проф. Шекерджиева.

Зам.-ректорът по научноизследователската дейност проф. д-р Галина Лардева съобщи една изключително добра новина – на предварителните изпити 3-ма са кандидатствали за 1 място. Очакванията са за още по-голяма конкуренция през юли – 8 да се борят за 1 място. Това сочи ясно, че интересът към АМТИИ е огромен, което пък е показател за високия имидж и качество на обучение в Академията. „Нашата най-добра реклама са завършилите тук таланти. Като председател на една от комисиите питах кандидатстващите защо искат да учат при нас. Повечето посочиха, че имат приятел, който вече е студент в Академията и му харесват преподавателите и високото ниво на обучение“, каза още зам.-ректорът.

Според проф. Лардева кандидатите са се чувствали комфортно и спокойно, присъствайки на изпита чрез интернет приложението Classroom. Материалите те изпращали в новата онлайн платформа на Академията – G suite. „Младото поколение няма стрес от екрана на компютъра“, обобщава впечатленията си проф. Лардева. „Вместо да влязат през вратата, те „влизаха“ през монитора“, шегува се проф. Шекерджиева. Според нея позитивната страна на дистанционните изпити е спестяването на транспортни и разходи за хотелско настаняване на кандидат-студентите. Онлайн кампанията дава възможност на желаещи да се включат от всички краища на света.

„Благодаря на двамата заместник-ректори, на деканите, които винаги мислят как да се случат нещата, а не „това няма да стане“, на преподавателите и учебен отдел. С такъв екип – академичен и административен, се върви много бързо напред“, убеден е ректорът. А че целият състав на АМТИИ – Пловдив е отдаден на професията сочи и фактът, че вечерта на предварителните изпити повечето са приключили работа в полунощ.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

7 коментари

  1. Накарайте акад. проф. д-р инДж. Лардева, Член-Кореспондент на БАНдата, а и Хонорис Кауза на Схола Магнаура ДА ВИ НАРИСУВА . . . КРУША,че да се посмеете от сърце.
    Смехът лекува Ковид-19.
    Изгодно!

    1. Да не изглежда като заяждане, ама за разлика от тая Кака-Махленка (изпрошнала Есенните безвъзврат!) самата РУЖА МАРИНСКА -световен авторитет- е от десетилетия все още … ДОЦЕНТ!
      Както впрочем на времето наш Огнян Сапарев, коскоджамити интелектуален капацитет дълго време караше Доцентура, пък Ректор.
      Тънки някакви тънкости има тука покрай „фолклора“

      1. Лесни професури навъртат в македонско, в ЮЗападенУ. Една софийска зубрачо-преписвачка там и докторат цуна, и професура, и то без да е с „ктитора напред“ както казват (=“НИ-ГО-ДИГА“, щото).
        Пълно там с лумпени – отпаднали софийски академици.
        Ако пък не става – те ти Странджа-Сакар: учредяваш си както Тръмп един ЮгоИзточен и разпродаваш Хонорис Каузи, доцентури и дипломи.
        Нушич!

  2. Асен ДИАМАНДИЕВ, дългогодишен директор на Музикалното и гениален фолклорист създаде ФИЛИАЛ НА КОНСЕРВАТОРИЯТА ЗА НАРОДНА МУЗИКА И ТАНЦИ в сградата на Учителски Институт с Образцова Прогимназия, бивша Първа Девическа от арх. Виктория Ангелова-Винарова, 1933.
    БЕЗ ЦИРК.
    Сценични само, БЕЗ ОБРАЗНИ.
    Метастазите на АМТИ +И +Ц(ирк) +СТРИП разядоха светлото начинание на идеалиста със завземането от семейна фирмичка скубачи („Владимир Аврамов“ ли?) ярко изразени и символизирани от некадърното скапване на МАСИВНОТО ЖЪЛТО УЧИЛИЩЕ. Градено за вечни времена от дедите.
    Състоянието на прехваленост на Лардевата скоро ще го издокарат, че и тя е Член-Кореспондент на БАНда, както всички менте-„професоря“ из АМТИ. Леле ако имаше и Дамски Масонски Ложи, а?
    АМТИ … +И?
    „Изобразителни“ БЯХА, ма како, миналото столетие, няма изОБРАЗяване вече в статичните не-сценичните, ВИЗУАЛНИТЕ майсторлъци. Ама УМЕЕШ ли ги или само … разбираТЕЛ?

  3. Острата нужда от КУРАТОРки (ония дето им пречат ръцете да правят изкуство, та се навъртат около АРТаджийЦите да се препитават с кудкуд… пардон, със словесности, колят/бесят кой крив, кой прав и оценяват кой колко пари чини) налага да утроим, не да удвоим таксите,
    За МУЗИКОвед таксите само ще се удвоят (онези, дето им пречат ръцете да музицират, та прелистват страниците ако някой свири соната).
    За ПОДОБРЯВАНЕ НА ЖЪЛТОТО УЧИЛИЩЕ продаваме Хонорис Каузи с отстъпка тази сесия, не отлагайте!
    ВИШО С НАМАЛЕНИЕ – само при Лардева!

  4. Катедра СТРИПТИЙЗ към факултет ЦИРКОВИ ИЗКУСТВА няма да приема тази година нови състудентки.
    ‘Свинете за неодобството.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина