Градът

Пловдив посреща 2018-а с пищна заря, рок, латино, фолклор и дискотека на площада

Общоградското тържество на площада пред общината, на сцената до голямата нова елха на Пловдив, ще започне в 22 часа тази вечер. Новогодишният концерт на открито е с богата програма от разнообразна музика и пищна заря. Огненото шоу ще продължи 10 минути, а разноцветните светещи хризантеми ще бъдат изстреляни от три места – от Дановия хълм, Бунарджика и площада.  

За хилядите хора, които предпочитат да се веселят на открито, ще е осигурена и задължителната охрана. Десетки служители на Общинска полиция, „Общинска охрана“ и СПОР ще пазят реда. Те ще следят и за спазване на забраната за пиратки, бомбички и други пиротехнически изделия, извън зарята.

Вижте пълната програма на концерта:

Начало: 22.00 – 22.45 часа – Концерт на група P.I.F.

Димо Стоянов – вокал, китара, теремин, Иван Велков – китара, Юри Божинов – бас, Мартин Профиров – барабани

Знаковата рок група е сред символите на алтернативната музика в България от началото на новото хилядолетие. Тогава P.I.F. изпяха песни като „Приказка“, „Колело“, „Вали“ и „Невидимо дете“, белязали цял период от живота на техните фенове.

Впоследствие групата не спря да се развива, да вади нова музика и да предлага по нещо стойностно на своите последователи. P.I.F. преминаха през различни периоди и промени в състава, но със силните си текстове и зашеметяващото си въздействие на живо продължават да бъдат една от емблематичните групи на българската сцена. А с песента си „Огън“ от тази година за пореден път показаха, че са все толкова добри в това да превръщат важното в живота в песни, които ще се помнят дълго.

22.45 – 23.30 часа – Концерт на Банда Дел Падре (Banda Del Padre)

Банда Дел Падре (Banda Del Padre) е Фламенко/Уърлд /Фюжън формация, основана през 2009-та от Христо Коликов “Падре“, заедно с китаристите Цветан Андреев и Симеон Иванов, под името Румба Афисионадо. През 2012-та, те променят името си на Banda Del Padre, а „Румба Афисионадо Рекърдс“ се превръща в наименование на инди-лейбъл, който продуцира и издава първия албум на бандата, със заглавие “Rubi“. В записите участват музиканти от различни точки на света – Колумбия, Коста Рика, Кипър, Куба, Сърбия, Испания, Полша, Австрия, Германия, Италия, Словения и България. Албумът съдържа девет авторски композиции и четири кавъра.

Стилът на групата е повлиян от испаноезичната музика, както и от фолклорни и етно елементи от цял свят. В процеса на търсене и изграждане на собствено оригинално звучене, към основния състав на Banda Del Padre се присъединяват и Живко Василев – кавал , Орлин Цветанов – цигулка, Деян Илиев – барабани и Димитър Сираков – бас. Основна роля в оформянето на завършения автентичен стил на бандата, изиграва композиторът и музикален продуцент на албума, Свилен Ангелов.

И за да не се повтаря усещането от музикалното приключение нито веднъж, на всеки свой концерт Banda Del Padre канят различни интересни гости – световно признати перкусионисти, пианисти, басисти, диджеи, певци и фламенко танцьори.

Към днешна дата Banda Del Padre може да се похвали с богата сценична биография в различни международни и български фестивали – Празници на изкуствата „Аполония“, международния джаз фестивал „А to Jazz“, Перелик Еко Джаз фестивал „Звукът на тишината“, София Фюжън Фест и много други.

23.30 – 23.50 часа – Изпълнения на Фолклорен Ансамбъл „Тракия“

Обичаният и популярен у нас и в чужбина Фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще зарадва своите почитатели и любителите на българския фолклор с кръшни хора, красива хореография и много настроение. От създаването си до днес „Тракия” е явление в националната ни култура и „лице” на град Пловдив, присъствайки на всички значими форуми с изяви при откриването им или със самостоятелни концерти. Творческият облик на “Тракия” е създаден от проф.Кирил Дженев и се развива през годините с помощта на най-големите автори в областта на фолклора – доц.Стефан Мутафчиев – първият диригент на хора, проф. Николай Стойков – първият диригент на оркестъра, академик Николай Кауфман, Коста Колев, Живка Клинкова, художничката Нева Тузсузова и редица други изявени творци. Съществен принос за този неувяхващ творчески заряд винаги са имали и изпълнителите.

През всички години от създаването си през 1974 г. до днес, “Тракия” е новатор в музикалните и танцови форми, като нито за миг не прекъсва връзката на съвременното изкуство с дълбоките корени на българския фолклор, обреди и легенди. Спектаклите на Ансамбъла излизат от рамките на традиционните концерти и по един блестящ начин разкриват огромното фолклорно богатство на България от всички етнографски области.

23.50 – 0.00 часа – Новогодишно телевизионно обръщение на Президента на Република България г-н Румен Радев (предава се на видеостена)

0.00 – 0.30 часа – Празнични илюминаци и изпълнения на Фолклорен Ансамбъл „Тракия“

0.30 – 02.00 часа – Концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“

Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“ е една от най-емблематичните групи на съвременната музикална сцена. Това е формацията, с която българският актьор, певец, композитор и филмов режисьор записва култовите си албуми “Към”, “Обичам те, мила”, “Революция”, “Светът е голям и спасение дебне отвсякъде”, “Пансион за кучета” , “Пропаганда, хромозоми, силикон”, “LIVE”, достигнали общ тираж от над 250 000 копия. “Обичайните заподозрени” е в състав: рок-легендата Иван Лечев (китарист на ФСБ, единствената българска група, носител на “Грами”), джаз/етно/рок виртуоза Стоян Янкулов (барабанист и перкусионист, концертиращ с редица световни джаз музиканти), Веселин Веселинов – Еко (най-известният български басист, трасирал пътя на знакови джаз, рок и поп групи, а в момента, работещ в колаборация с примата на родната естрада Лили Иванова) и китарната звезда от новото поколение Мирослав Иванов (съосновател на “Инфинити” и “Сафо”, работил значителен период от време в Ирландия, като китарист на група “Amoric”).

02.00 часа – Дискотека на открито с DJ ANGELOVE.

Екипът на Под тепето ви желае весло посрещане на Новата 2018-а година!

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Един коментар

  1. Е да, разбира се „рок, латино, фолклор и дискотека на площада“ че за по-евтинко да легне на данъкоплатците. А за какво плати НАСЕЛЕНИЕТО ВСИЧКИ ОНЕЗИ МИЛИОНЧЕТА за некадърно уйдурдисаната по каталози ТЕНЕКИЯ дето ръждясва и никой не ще заплата за „директорка“ на потъващ кораб? Знае се (от Таня, ПодТ.) колко ни излизат разноските всеки ден за ХИПОДРУМА в който не ни допускат даже да си тупуркаме с магаренцата. Купон на открито – на село!

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина