Под небето

Евро премиера на новата R класа на Мерцедес в панаира

Ssang Yong Korando ще бъде представен за първи път в света в автосалона на ЕСЕН 2010
Image title
Феновете на Мерцедес са в трескаво очакване. В понеделник, за първи път в Европа ще бъде представена новата R класа на марката. Супер автомобилът ще гарира в Международен панаир Пловдив за старта на ЕСЕН 2010. Изложението стартира в понеделник при запълнена изложбена площ като миналата година, въпреки кризата. Това ни прави пестеливи оптимисти, че има светлина в тунела, коментираха от ръководството на панаира. Image title

Евро премиерата на новата R класа, която е една от любимите лимузини на българските богаташи, няма да е единственото значимо събитие в Автосалон 2010. Организаторите са се погрижили в рамките на ЕСЕН 2010 да има и световна авто премиера. За първи път пред публика ще бъде представен джипът Ssang Yong Korando. Автосалонът ще се простира на 23% от общата изложбена площ на ЕСЕН 2010. Той ще включва 152 експоната от 40 марки. Участниците ще са 25 официални вносители. Тази година автомобилното изложение бележи ръст от 22%, каза председателят на Съюза на вносителите на автомобили в България Стефан Хаджиниколов. Той не скри, че България отчита най-голям спад в продажбата на нови автомобили в цяла Европа- зели 39 процента. Прогнозата му е, че идната година ще има минимален ръст. По традиция, и на този есенен панаир един от посетителите ще си тръгне с ново возило, като победителят от томболата ще може да избира между девет модела и едно АТВ.
Изпълнителният директор на панаира Богомил Бонев съобщи, че изложението променя концепцията, нагласяйки се към кризисния за бизнеса момент. Ще инвестираме не в инфраструктура, а в маркетинг и осъществяване на директен контакт между бизнеса и потребителя, подчерта генералът. Това, че нямам свиване в изложбените площи от миналата година, когато кризата не бе чак толкова тежка доказва, че бизнесът има нужда от панаир. Ние не сме рефлексия на икономиката, а трябва да се стремим да я вадим от колапс, коментираха от ръководството на Международен панаир Пловдив. Над 1500 компании от 41 държави ще участват н ЕСЕН 2010. От тях 640 са български.

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина