Намирането на място за оставяне на автомобила в центъра си е истинско предизвикателство и доста често наличностите бързо се изчерпват
Преди време подготвихме един текст за паркирането в Града под тепетата, в който подробно обяснихме за обхвата и особеностите на синята и зелената зона в нашия град. Намирането на място за оставяне на автомобила в центъра обаче, си е истинско предизвикателство и доста често наличностите бързо се изчерпват. Тогава определено платените обособени зони могат много да ни помогнат, за да оставим превозното си средство спокойно и да се насладим на разходката или престоя си, без да мислим за регулярно подновяване. При тях обикновено таксуването е на всеки започнат час и цената е около 3 лв.
Два са вариантите за общинско паркиране, като единият е може би най-известният на всички ни паркинг Пред хотел Тримонциум:
Намира се в непосредствена близост до площада пред Централна поща и е отлична отправна точка за разходка по най-дългата пешеходна улица. Недостатъците са, че е най-предпочитан и съответно една от първите опции, които бързо се запълват през почивните дни.
Общински паркинг на ул. 4-ти януари
(означен на картата)
Намира се зад сградата на Хуманитарната гимназия и е близо до квартал Капана. Позволява престоя на 130 автомобила и бидейки малко встрани от пешеходната главна зона, е доста по-ненатоварен.
Точно пред сградата на Уникредит Булбанк и от другата страна на хотел Тримонциум. Мъничък е, колите са гъсто паркирани една до друга и няма много място за маневри, но пък работи и в неделя.
За него трябва да влезете от кръстовището на Четвъртък пазара и площад Съединение. Цена на час – 3 лв. Работно време – до 19 часа. Не се оставят нощуващи автомобили.
Паркинг на ул. Софроний Врачански и Петко Каравелов
Съвсем малко пространство, буквално за няколко коли, което дори няма обявена локация в Google. Просто ако няма места на ул. Опълченска и когато завиете надясно, за да излезете от тази част на центъра – оглеждайте се от лявата си страна за оградено с телена мрежа петно.
Паркинг зад площад Съединение до Делови център Пловдив
Може да влезете към него от бул. Марица, след като преминете под Пешеходния мост. В самата бизнес сграда има ресторант, козметично студио и различни адвокатски услуги. През подлеза лесно и директно сте на Главната улица, в частта по-близо до Капана.
Подземен паркинг квартал Капана ул. Фредерик Жолио Кюри 11
Работното време е между 8 и 20 часа всеки ден и е единственото покрито съоръжение в района.
Другите локации за оставяне на автомобила са по-скоро в посока Старинен Пловдив. За тях може да влезете от ул. Железарска.
Паркинги на ул. Константин Стоилов (два са в непосредствена близост един до друг) и паркинг до църква Света Богородица.
В случай че сте планирали посещение в Епископската базилика например, опция е да използвате и паркинга в близост до Понеделник пазара.
Понякога придвижването с автомобил в центъра на града може да бъде истинско приключение, затова винаги препоръчваме при възможност да оставите превозното средство по-надалече и да се разходите и да опознаете града.
Източник: Lost in Plovdiv
Аз имам идея, която всеки може да приложи. Днес минах по Иван Вазов и завих по Г.М.Димитров. Полуразрушените складове са си там, но пък улицат явно ще си остане за ползване на добросъветсните собственици. Заградена и с надпис “Не паркирай! Вход на строителен обект”. Оказва се че в община Пловдив, може да си бутнеш или запалиш имота, който е паметник на културата и след това получаваш награда – ползваш си улицата колкото искаш, заграждаш си я и си слагаш табела строителен обект. Вече ме знам коя година движението е ограничено, включително и по Иван Вазов, че вече даже май ни се струва че това е нормално. Тъжно, тъжно….