Знаете ли, че големият български театрален режисьор Крикор Азарян е ръководил заводския театър в „Петър Ченгелов”, докато е бил бригадир в гигантското обувно предприятие като млад? Днес ще научите повече, с поредния епизод на видео поредицата „В Капана” на Под тепето.
Да направят град в града. Това е амбицията на инвеститорите в бившия „Петър Ченгелов”, който заживя с ново име и нова концепция като Флавия Бизнес Парк.
С няколко публикации подробно ви запознахме с миналото на предприятието и неговото ново настояще. Днес обаче ще ви разходим из потайностите на 70-годишния промишлен гигант с видео.
Днес „В Капана“ на Под тепето ще се запознаете с живата история на завода Мирослав Чепишев, който работи там без прекъсване от 1968г.
Той е човекът, който в буквален и преносен смисъл държи ключа за предприятието. Ще чуете как 78-годишният Миро в миналото е посрещал Дядо Мраз в „Петър Ченгелов”, а тези дни ще посрещне Дядо Коледа във Флавия Бизнес Парк.
78-годишният Миро пази ключа и тайните на „Петър Ченгелов“
Във видеото ще ви покажем музея с миналото и историята на „Петър Ченгелов” и „Флавия”. Ще видите бюрото на генералния директор и моделът обувки, който по време на соца са носили 20 милиона жени.
Тайните на бившия обувен завод „Петър Ченгелов“ (ГАЛЕРИЯ)
Ще ви срещнем с инвеститора Боян Венев, за да научите подробности за бизнес идеята на фамилията, която седи зад компанията Сивен. От него ще научите как се казва директорът, който е вградил във фасадата на една от основните заводски сгради Заета към поколенията. Той ще бъде отворен на 19 декември, когато е официалната церемония по откриването на новия бизнес парк.
„ В момента имаме над 100 наематели, всички различни. Искаме мястото да се превърне в паралелен градски център. Искаме да направим град в града тук. Да има дори галери, образователни центрове”, казва Венев.
Видеото ще ви вкара и в загадъчния Склад №3, за да разберете какво се крие вътре.
Ще ви покаже и заводския театър, кръстен „Крикор Азарян”. Не се изненадвайте- не е случайно, че това загадъчно място на четвъртия етаж в едната промишлена сграда носи името на големия театрален режисьор.
Той е бил основен двигател на заводската театрална трупа в миналото. Ръководил е сценичния живот там като много млад, докато е бил бригадир в „Петър Ченгелов”, години преди да се превърне в икона на големия роден театър.
Гледайте видеото тук:
Страхотна идея и добро изпълнение. Връзка между миналото и настоящето. Стега са стояли разрушени и опасни тютюневите складове, да вземат пример от това момче и да ги възстановят. С нова-стара визия. Така градът ще стане притегателен туристически център.