Стартира конкурс за младежката миграция
Младежкият портал Mediacafe.bg стартира за трета поредна година мащабен конкурс в три направления за любителски фотографии, есе и видео, засягащи различни аспекти на миграцията-вътрешна и външна, от гледна точка на младите хора. И тази година, той се осъществява с партньорството на МИКЦ Пловдив – Област.
Конкурсът цели да позволи на младите да изкажат своето мнение относно миграцията на връстниците си и това как тя влияе на начина на мислене, как променя бита на хората, отделния индивид, семейството и родния град или страната като цяло.
Всички млади хора могат да изкажат своето мнение относно миграционните процеси, чрез един от трите популярни изразни средства: фотография, видео, есе. Фотграфските творби се изпращат до 31 май на адрес migrationyouth@gmail.com. Срокът за есетата и видеото е до 30 юни, отново на същия адрес. Най – добрите творби ще бъдат наградени. Подаръците са тридневна почивка за двама в
Австрия, Виена през месец юни, велосипед, 200 лв парична награда, както и много стимулиращи материални награди.
За повече информация може да посетите официалния сайт на конкурса: www.mediacafe.bg/migrationyouth