Актуално

Локомотив победи Нефтохимик в слаб мач, ултрасите от Лаута с нови трофеи

Ултраси на Локо палят пленени знамена от агитката на гостите
Локомотив победи трудно Нефтохимик с 2-0 пред малобройната публика на скования от студ стадион в парк Лаута. Двата отбора предложиха посредствен футбол с епизодични проблясъци, в който по-съобразителни се оказаха домакините от Пловдив.

Първото полувреме започна с лек териториален натиск на смърфовете, като липсваха чисти голови положения. Едва в 35-ата минута Мартин Камбуров успя да открие от малък ъгъл след корнер и разбъркване в наказателното поле.
Най-интересната ситуация в мача се случи 5 минути след откриващото попадение, но не на Image title
терена, а на трибуните – ултраси от крайните групировки на Локомотив влязоха на Трибуна Бесика с два от най-големите транспаранта от хореографията на Нефтохимик. Феновете имаха намерение да запалят наказаните знамена, Image title
но бързата намеса на изпълнителния директор Деян Станков и придвижващият се с патерици спортно-технически директор Методи Стойнев предотврати ескалация на напрежението между домакините и гостуващите около 10 фена на зелените, както и евентуални нови санкции за Локомотив.

Image title
Второто полувреме започна с две голови възможности за Нефтохимик. Първо вратарят на домакините Йордан Господинов подари топката на Пепи Димитров, но нападателят уцели падналия на земята страж, вместо да изравни резултата. 5 минути по-късно, отново най-добрият за Image title
Нефтохимик Димитров изскочи зад защитата на смърфовете след бърза контра атака, но при опита да подаде на свой съотборник Диего се намеси и предотврати по-сериозна заплаха за домакините.
Краят на интригата в мача бе сложен в 65-тата минута, отново от Мартин Камбуров – при поредната атака на Локомотив влезлият като резерва Казнаферис стреля, топката се спря в Камбуров, и той, след кратко суетене, я прати в мрежата за 2-0. Гостите скочиха на страничния съдия с претенции за засада, но той остана безкомпромисен.
Мачът се доигра в тренировъчно темпо, с безидейна игра и много борба в центъра на терена, за нещастие на малцината премръзнали фенове на домакините.