Градът

Общината влезе във владение на пазара на Младежка, запечатаха празните павилиони

Търговците в пълно невидение, още не знаят на кого да си плащат таксите, гадаят и бъдещето си

Човек на Райфъла им обяснявал, че си връща тържището

Сволодните павилиони бяха запечатани от общината в края на миналата седмицаОбщината официално влезе във владение на пазара на улица Младежка. Проверка на място на Под тепето установи десетките запечатани празни павилиони по тържището. Те са били затворени от служители на администрацията в края на миналата седмица, а върху печатите пише „Общинска собственост”. Това се случи след спечелената дългогодишната съдебна битка на кметството срещу обвинения в серия палежи и опит за убийство бизнесмен Атанас Червенков- Райфъла. ВАС отмени концесията и го предостави за владение на общината.

Запечатването в петък обаче свари абсолютно неподготвени търговците по Младежка. Те са в пълно невидение какво се случва, тъй като получават информация от две страни- от администрацията и хората на досегашния стопанин Червенков. Два дни след запечатването на павилионите по пазара е минал управителят на дружеството- таткото на половинката на Райфъла Ева Червенкова, който уверил наемателите, че съвсем скоро си връща владението. Не можем да разберем какво става. Не знаем на кого да вярваме и на кого да плащаме таксите си. Едните говорят едно, другите- друго, коментират търговците. И дават ясен знак на хората с власт, че с тях трябва да се разговаря. Тя са в пълно невидение и относно бъдещето на самия пазар и на бизнеса си. Нямаме представа дали ще ни оставят. Само това си имаме. Изкарваме пари колкото да оцелеем, дано не ни отстранят от тук, кръстеше се възрастна зарзаватчийка. Неин колега вметна, че и без това положението е сериозно, тъй като търговията е закъсала. Ясно е, че тук условията са недостатъчно добри. Това е меко казано, разбира се. Пазарът трябва да придобие по-европейски вид, по-нормално да се чувстваме и ние, и клиентите ни. Да се подържа. Проблем има и с това, че с преместването на Четвъртък пазара на големия паркинг край диспансера, той на практика остана там и така бяха създадени две тържища само на пет минути пеш едно от друго. Не знаем дали това не бе премислен предварително ход, коментира той.

Хората по сергиите са притеснени от сигналите, които идват от общината. А те са, че пазарът може и да не бъде запазен, а улицата да се превърне в пешеходна зона до Гребната база. Със сигурност обемът на това тържище трябва да се намали, тъй като много сергии на долу пустеят. Празни са и много павилиони, които виждате запечатани. А и кой би наел подобни коптори, допълват търговците. На финал отново подчертават, че искат ясна и точна информация от администрацията какво бъдеще им се отрежда и на кого да плащат таксите си.

Ще остане ли Водолаза? Това питат клиентите на култовата кръчмаНай-притеснени като че ли са клиентите на култовата кръчма Водолаза, които не знаят дали любимата им пивница ще оцелее. Те вече питат къде ще пият бирата и мастиката си, къде ще хапват сладко пържен шаран и ще бистрят международното положение. И не крият, че заради запазването на втория или може би първи си дом са готови на живи вериги и протестни действия. Проблемът е, че Водолаза се извисява гордо точно в периферията на пазара на Младежка, където тържището пустее и най- вероятно ще бъде преустроено.Един от графитите на ВодолазаПустата част от пазара

Дежурен Редактор

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

3 коментари

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина