УХТ организира семинар по качество на храни
Форумът е с практическа насоченост към фирми производители, лаборатории, мениджъри и студенти
IX-тото издание на обучителния семинар „Осигуряване на качеството и безопасността на храни, напитки и фуражи“ е съвместна инициатива с БАБХ и Центъра за оценка на риска по хранителната верига
Университетът по хранителни технологии в Пловдив е организатор и домакин на Деветото издание на обучителния семинар „Осигуряване на качеството и безопасността на храни, напитки и фуражи“. Форумът ще се проведе от 16 до 19.05.2017г.
Целта на събитието е да предостави теоретични и практически знания за съвременните аналитични методи за бързо установяване и количествено определяне на химични и микробиологични опасности в храни, напитки и фуражи, както и методите за провеждане на органолептичен анализ. Форумът е съвместна инициатива на Центъра за обучение по качество и безопасност на храните, катедра Биотехнология на УХТ, Българската агенция по безопасност на храните и Центъра за оценка на риска по хранителната верига.
Обучението е насочено към: служители в химични и микробиологични лаборатории; мениджъри по управление на качеството в хранителни, биотехнологични, фармацевтични и други производства; вътрешни одитори; контролни и регулаторни органи; научни институти и висши училища; докторанти и студенти.
Теорeтичният обхват покрива теми за: изисквания на БАБХ към обектите от хранителната верига; оценката на риска при осигуряване на безопасността по веригата; често срещаните видове патогенни микроорганизми в храните и хигиенните индикатори; модерни бързи методи за химичен и микробиологичен контрол и подходите за тяхното валидиране; принципи на молекулярно-генетичните методи, конкретно полимеразо- верижната реакция (PCR) при контрол на микроорганизми; методите за контрол на микотоксини и други химични опасности в храни, напитки и фуражи; сензорния анализ измерва качеството, осезаемо за потребителя
Практическите занятия включват: запознаване с алтернативни методи за микробиологичен контрол на патогени в храни, напитки и фуражи; провеждане на качествено и количествено определяне на патогени със стандартен PCR и с PCR метод; анализ и статистическа обработка на получените резултати; качествени и количествени методи за провеждане на сензорни анализи.
Семинарът предлага възможност за таргетирано представяне на фирми, услуги и продукти чрез участие с изложбена площ срещу 420 лева и презентация за 850 лева. При избор на двете форми цената е 1080 лв. Краен срок за подаване на заявки за фирмено участие е 10.02.2017 г.
Таксата за участие в семинара включва материали от обучението, сертификат, кетъринг в кафе паузите и официална вечеря. Лекционните занятия и практическата част имат отделни цени. Подробности за лекторите, часовете, цените, сроковете и начините за регистрация може да видите ТУК. Срокът за регистрация е до 21.04.2017 г.
Връзката с линка е счупена, моля обявере я на ново