Актуално

Кмет, топченге, прокурор гледат черно-бяла голеада на Лаута

Наско Курдов с официален дебют за Локо

Image title
Кметът на Пловдив Иван Тотев, шефът на пловдивската полиция старши комисар Тодор Чонов и окръжният прокурор на Пловдив Румен Попов изгледаха разгромната победа на Локомотив с 5:1 над Миньор Перник днес на Лаута. Трите важни особи в нашия град бяха в официалната трибуна, а след края на срещата отбелязаха, че са повече от доволни от видяното на терена. А на него се случваше известната преди време рубрика „Гол след гол“ във вратата на перничани. Началото на срещата не предвещаваше подобен развой, след като Крум Бибишков попари 5000-те фенове на пловдивчани с ранен гол. След това на игрището обаче имаше един отбор – този на домакините. Георги Стефанов изравни само седем минути по-късно с мощна тупалка от границата на големия пеналт, а капитанът Христо Златински покачи на 2:1 в 25-ата минута след отличен шут от разстояние. Даниел Георгиев добави още едно попадение до почивката, а след нея Валери Георгиев и Павел Ковачев оформиха разгрома на гостите от Перник. Дебют в официална среща за Локомотив направи нападателят Наско Курдов. Бившият играч на Ботев влезе като резерва 15 минути преди края, като се отчете с два-три паса. Двубоят на Лаута започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди седмица фен на черно-белите Георги Николов – Жоса. Image title