ГрадътИзпод тепетоМненияНовини

Музейко и учителите на Пловдив откриват „Еврика” на 16 януари

Защо е важно децата да бъдат откриватели? Колко опита и грешки са нужни по пътя към великите изобретения? На тези и много други въпроси ще отговори екипът на Музейко и Регионален Исторически Музей, които ще представят „Еврика!“ на образователната общност в Пловдив този януари. В сряда директори, учители и специалисти в сферата ще се запознаят с най-любопитните акценти от изложбата, която е част от откриващата програма на Пловдив – Европейска столица на културата 2019.

На 16 януари екипът на Музейко пристига в Пловдив, за да открие официално „Еврика!“, която ще се настани в Музейния център за съвременна история на Регионалния исторически музей и ще остане в града до края на годината. В деня на отбелязването на 141 години от Освобождението на Пловдив директори, учители и представители на образователната общност ще могат да се запознаят с интерактивните изобретения и изследователския дух на изложбата. Специално за събирието, в Пловдив ще бъде и целият екип на Детския научен център, който заедно с домакините от РИМ ще представи някои от най-интересните открития на 19 и 20 век.

„Еврика!“ предлага на деца и любопитни възрастни да изследват и да опитат различен подход в света на изобретенията. Посетителите могат да опитат да изпратят телеграма с морзовия апарат на Александър Бел, чийто открития имат сериозно присъствие в изложбата. Благодарение на друго негово изобретение – фоноаутографа, малките любознайковци могат буквално да видят цветовете на вълните, които се образуват в следствия на трептенията. Основната цел на изложбата е да провокира експериментаторския подход в децата, които не трябва да се страхуват от опити и грешки в опознаването на света.

Домакин на изложбата е Регионалния исторически музей. Проектът е част от програмата на Пловдив – Европейска столица на културата 2019. Гостуването на Музейко в Пловдив се реализира и с подкрепата на EVN България.

До момента изложбата за изобретенията е гостувала на София, Разград и Габрово.

Повече информация можете да откриете тук: www.muzeiko.bg/ и historymuseumplovdiv.org .

 

 

 

 

 

 

 

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина