
10 000 лв. премия с приза за цялостен принос предвиждат промените в статута на най-престижните градски отличия в сферата на културата
Съвременните перформативни и мултижанрови изкуства влизат като отделна категория в награди „Пловдив”. Това предвижда проектът за промени в статута на най-престижните градски отличия в сферата на културата, който е публикуван на страницата на Община Пловдив и е предложен за обществено обсъждане. Новите регламенти на наградите „Пловдив” са утвърдени от кмета Здравко Димитров, като те предвиждат статуетки да се дават в общо 12 категории, или с две повече от досегашните. Новият проект дава възможност за удостояване със специална награда „Пловдив“ за изключителни постижения и цялостен принос в областта на изкуството и културата, която ще върви с премия от 10 хиляди лева. Промените в статута вероятно са предизвикани от инициирания от общината дебат за бъдещето на наградите с участието на пловдивски творци. Те заявиха, че е необходимо присъждането на приза да бъде съобразено с новите условия и процесите на развитие на културата и изкуството.
Според условията в новия проект за статут наградите „Пловдив” отличието няма да се присъжда посмъртно. Освен това са редактирани и разширени някои от категориите, които стават: Художествена литература и хуманитаристика; Художествен превод; Журналистика в сферата на културата; Архитектура и естетизация на градската среда; Музика и танцово изкуство; Театър; Изобразително изкуство; Аудио визуални изкуства, фотография и операторско майсторство; Опазване на културното наследство и съхраняване на паметта; Произведение на изкуството, предназначено за деца; Съвременни перформативни и мултижанрови изкуства.
По традиция награди „Пловдив” се връчват в навечерието на 24 май- Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост. От общината се застраховат, че награда „Пловдив” няма да се присъжда при липса на значим художествен факт в съответна категория през предходна календарна година. Специална награда „Пловдив“ пък няма да се връчва при липса на изключителни постижения.
Взаимствани буквално от статута за награда „София“. Толкова ли нямаме собствено мнение и решение, а копираме тяхните. Едно се обсъжда, друго решава.
Казваш: „…нямаме собствено мнение и решение, а копираме тяхните. Едно се обсъжда, друго решава…“
СЪС „РЕШЕНИЯ“ КУЛТУРА НЕ СЕ ПРАВИ.
Не става нито „на юруш“, нито с КАМПАНИИ, нито с Агитки / Инциативи / „проекти“ по „програми“ на „фондации“ от „зам-кмет“ кречетало ((ЗА МОЯ СМЕТКА =ТВОЯ)).
Състоянието на узряла култура витае високо над кудкудякането на АРТаджийците с техните „артистични“ директорки.
Поливаш, косиш, поливаш, косиш, =и така … двеста години.
Активисти на САРБ (Селянки за Американско Развитие на БГстан / бившите „Граждани…“ =ГЕРБ) отчаяно драпат да станат Американска Столица на Културизма 2020.
((Липсва им Благодетелката на Жълтото Училище акад. проф. д-р Менда, Хонорис Кауза на АМТИ (+И+Цирк) както и Общински Администратори на културоподобен СИВ ПОТОК ))
Ето ЛИНК: = https://drive.google.com/file/d/184Jf-tjex3UOaWqvzq7zYAxWrzH4Qsg6/view?usp=sharing =
= https://drive.google.com/open?id=1YWEfA4hy5dHivUfSrKsyOlGcObwYEJ2G =
Все по-голям ПРЕРАЗХОД на тежки НЕгрозни бронзови БУЦИ…
Сега пък и за … уличниците АРТаджийЦи.