Галин Генов има проект за спортен клуб за инвалиди и вече работи за осъществяването му
Актрисата от пловдивския театър Патриция Пъндева е негов подгласник с бизнес план за дигитална платформа за подпомагане на родните творци
19-годишният състезател по фехтовка от националния отбор на България Галин Генов е големият победител в XI-тото издание на Конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“, който се организира ежегодно от Община Пловдив и отдел „Спорт и младежки дейности”.
Младежът е участвал в конкурса с проект и бизнес план за спортен клуб за инвалиди.
„Тренирам фехтовка от шести клас в единствената зала в България, която се намира на бул. „Пещерско шосе“ и когато съм бил на състезания в чужбина съм се възхищавал, че в техните зали има сектори и уреди, където наравно със спортистите тренират и хора в неравностойно положение“, разказва Галин.
Проектът предвижда залата да бъде дооборудвана, като се прибави екипировка за спортуване на инвалиди, а треньорите да добият допълнителна квалификация за работа с тях.
„В момента аз самият карам такъв курс, за да мога да тренирам хора в неравностойно положение. Идеята ми е всички да имаме равен шанс да спортуваме и да имаме социална среда,“ поясни младият господин, който е завършил Националната търговска гимназия, а сега е студент в Нов български университет.
Наградата за най-добрия млад предприемач в размер на 7 000 лева връчи кмета Здравко Димитров, който изрази възхищението си от проекта и хъса на младежа. Той му пожела да я реализира и да покани всички на откриването на залата.
Официалната церемония по награждаването на победителите в конкурса се състоя на трибуната на Гребния канал. До финалния кръг бяха допуснати 10 участници, а петима получиха парични премии за иновативни проекти.
Актрисата от пловдивския театър Патриция Пъндева спечели второто място с бизнес план за дигитална платформа за подпомагане на родните творци.
Третото място си поделят проектите на Мирослав Гаригов за настолна игра; Виктория Ангелова – велосипеди под наем и Тодор Михайлов, който планира да създаде услуга, насочена към туристите в Пловдив, като ги води до най-интересните места около града.
Поощрителната награда за най-млад участник, която се дава от Висшето училище по икономика и сигурност в Пловдив, отиде при Николета Енева. Нейният проект е за онлайн платформа за добиване и усъвършенстване на професионални и езикови умения и компетентности.
Конкурсът е единствен по рода си, защото от над 260 общини в България само Пловдив го провежда в такава форма. Здравко Димитров пожела това да се случва и на други места.
Допълнителна информация за проектите, достигнали финала:
I. Галин Генов – Спортен Клуб за инвалиди и хора в неравностойно положение;
Целта на бизнес плана е да постави рамките и критериите за осъществяването на идеята към вече съществуващия фехтовален клуб ,,Пловдив БГ“ да бъде създаден клон на клуба, чиято цел да бъде създаване на условия за осъществяване на тренировъчни занимания за инвалиди и хора в неравностойно положение.
II. Патриция Пъндева – Онлайн платформа за български автори и култура;
Платформата ще предоставя възможност срещу заплащане всеки творец да получи пакет от услуги, като неговото единствено задължени ще е да излага и продава творчеството си. Идеята е всеки автор да има собствена страница (раздел), който самостоятелно да поддържа. Ролята на платформата ще бъде да популяризира и рекламира творците в нея, ще се явява като медиатор между авторите като потребители в създалото се дигитално пространство и крайния купувач.
III. Тодор Михайлов – Планински туризъм в Пловдив / Plovdiv mountain tours/;
Целта на начинанието е да предлага възможност за планински туризъм на посетителите на град Пловдив. По този начин те ще могат да си наемат професионален гид, който да им даде възможността да се докоснат до удивителната природа на България, докато същевременно се наслаждават на почивката си в града под тепетата.
IV. Виктория Ангелова – Велосипеди под наем;
Услугата, която се предлага е отдаване на велосипеди под наем за спорт, развлечение и начин за лесно придвижване. Бизнесът се състои от обект, в който клиентите биха могли да намерят велосипеди за почасово или по-дългосрочно ползване. Обектът планира да предлага и други еко транспортни средства като електрически велосипеди, електрически тротинетки, ролери и др.
V. Мирослав Гаригов – Настолна игра;
Целта е създаване и публикуване на тираж от 1000 копия на забавна настолна игра с български сюжет и послание. Играта се казва ,,На Вуте да му е зле“ и пресъздава междусъседски взаимоотношения в панелния блок.
VI. Цветелин Цветков – Производство на иновативен стол;
Целта е да се създаде иновативен стол изцяло от екологични материали като се добави възможността за движение на долната част на тялото по време на работа за предотвратяване на заседналия начин на живот.
VII. Диляна Болгурова – Производство на натурална козметика;
Фирма ,,Янтара Козметикс 2019“ ЕООД е новостартираща фирма за производство и търговия на Био и Натурална козметика.
VIII. Николай Чочев – Дигитален асистент за всеки бизнес;
Разработване на приложение, което осигурява създаването на дигитално меню в ресторантите и позволява на клиентите чрез собствения си смартфон да изберат и да подадат своята поръчка без намеса на сервитьор и излишно чакане.
IX. Лъчезар Павлов – Playray box – Природа в кутия;
Производство и пазарна реализация на кутия с природни материали за деца.
X. Никола Зафиров – Фото клуб ,,СТУДИО-КАФЕ“;
Проектът има идея да събира фотосъмишленици, да съхранява традициите и да обогатява с нови виждания. Основната цел на бизнес проекта е създаване на елитно и спокойно място за отдих и срещи, което е разположено на добро място, с цел привличане на повече клиенти.
Здравейте, ще може ли да коригирате името на участника спечелил 3-то място. От Мирослав Гарогов на Мирослав Гаригов.
Поздрави
Благодарим ви.