Кои бяха в Капана преди да стане популярен?
Заведенията, които си бяха тук и преди квартала да се обособи като пешеходна зона и средище на творческите индустрии
Често ви споделяме информация за новоотворените бизнеси в арт квартала, а миналата година подготвихме и статия за най-„старите“ места в района, но текстът ни днес е посветен на заведенията, които си бяха тук и преди Капана да бъде обособен като пешеходна зона на творческите индустрии, а днес вече и на безкрайните партита.
Мармалад
„Целият град е в Мармалад“ – не може да сте от Пловдив и да не сте чували популярния слоган поне веднъж. Вече почти 20 години барът разчупва обстановката и силно се откроява със собствена индивидуалност. Докато на първия етаж се вихри диво парти с електронна музика, то под него има сцена, на която се изявяват не само родни звезди, но и почитатели на караокето или на разнообразни културни мероприятия и пърформанси.
Найлона
Найлона съществува още от далечната 1998 г., много преди Капана да бъде това, което е в момента. На входа от вратата се виждат каси с празни бутилки от бири, рамки без картини, джаги и три дървени маси. Не много по-различно е било положението и при отварянето му. Легендите около името разказват, че то е дадено от пловдивчани, тъй като в началото цялото място е било обвито в найлони, дори започвайки работа. А днес – макар и заобиколен от най-модерни заведения със звучни наименования и лъскав интериор, Найлона е като застинал във времето. Само няколко стъпки след прекрачване на прага и ще откриете необятен свят и предмети, наситени с история и емоции.
Клуб Бали
Едва ли през 1997 г. някой е предполагал, че почти четвърт век по-късно Bally Club отново ще събира стотици клиенти на култовите си партита през уикендите и многобройни айляци за кафе или питие през седмицата. За този период наистина много неща са се променили, но мястото остана като еквивалент на думата “купон“. Под лазерните светлини са озвучавали през годините различни популярни dj-и, подът е събрал стъпките и танците на няколко поколения пловдивчани, а мнозина от нас имат поне по една любима история или интересно запознанство, за което разказваме с вълнение и до днес. Барманите и интериорът са се променили, но щурите купони до зори и адреналинното усещане са се запазили, защото концепцията е една и съща от самото му създаване. Тук няма нужда да позираш, защото всеки е дошъл само с една цел – да се отпусне и да се забавлява!
No Sense
No Sense със сигурност държи едно от челните места сред нощните дестинации на Пловдив. Отличава се с характерна атмосфера и перфектно обслужване. С разнообразната си музика заведението е страхотно за танци и срещи с приятели. Може да се похвали с няколко поколения верни клиенти и централно местоположение в Капана.
Toasty
Последното местенце от този материал запазваме за Toasty, където всичко започва от две момчета и тяхната обща бизнес мечта. Така през 2009-а г. те отварят заведението за сандвичи сред многобройните паркирали коли в зоната и впоследствие се разрастват до кетъринг и доставка на храна за вкъщи и офиса. Днес съвсем успешно се вписват в артистичната среда и със своята любов към сандвичите безспорно се отличават сред многобройните места за бургери в квартала.
Петното на Роршах
Влизайки вътре, попадате в уюта на дървения бар, който успява да ви пренесе десетилетия назад с обстановката си. Автентично, оригинално и класическо едновременно. Продължавайки напред, се озовавате пред заешката дупка, която води до Страната на чудесата. Стълбите водят до долния етаж, където се помещава сцена, върху която се изнасят концерти, моноспектакли, литературни четения и какво ли още не. За завършек на трилогията ви предлагаме и кухнята- през лятото разполага и с двор, който с тишината си успява да ви абстрахира от факта, че се намирате в центъра на Центъра.
Източник: Lost in Plovdiv
Преди си беше по-хубав капана