Днес на Международния ден на книгата и авторското право – 23 април, екипът на Под тепето ви предизвиква да покажете какво четете в условията на изолация.
Споделете вашите снимки като коментар под статията в общността ни във Facebook. Пишете ни също купувате ли книги, докато стоите вкъщи и как.
Ние вярваме, че с книга всичко е по-приятно, по-леко и по-пълноценно!
Тук споделяме какво чете днес екипът ни:
Таня: „Купих я на Цветница от един дядо пред хипермаркета. Шегуваше се, че събира пари за филе от сьомга.“
Иво: „Хващаш ме на терасата с книгата, пращам снимка веднага. Пореден страхотен роман на Ю Несбьо, макар и без любимия ми герой Хари Хуле!“
Веси: „Имам и друга на е-четец, но не е фотогенична, ха-ха.“
Международният ден на книгата и авторското право се отбелязва по календара на ЮНЕСКО на 23 април. За пръв път празникът се чества през 1995 година, но такава инициатива стартира още през 1923 година в Испания.
Световният ден на книгата и авторското право е посветен на всички четящи и се прави с цел популяризиране на четенето, книгоиздаването и авторското право. С честването на такъв ден ЮНЕСКО се опитва да насърчи колкото се може повече млади хора да открият удоволствието от четенето, като едновременно с това покажат уважението си към незаменимия принос на онези, които стоят зад направата на всяка книга.
Много държави и градове измислят различни начини да отбележат празника на четенето, книгоиздаването и авторското право, но традиционно най-големите фиести са в Испания.
Според Юлиянския календар на 23 април 1564 година е роден, а 54 години по-късно умира Уилям Шекспир. А според Грегорианския календар на тази дата, освен смъртта на Мигел де Сервантес, е и на Инка Гарсиласо де ла Вега. Датата съвпада още и с рождението на Морис Дрюон, Владимир Набоков и Мануел Валехо.
КЕЛ ФАЙДА ОТ РАЗНИ ЧЕТИВА РАЗНООБРАЗНИ, ЩОМ
1.ВИНЕТУ; 2.ВИНЕТУ; 3.ВИНЕТУ
Е ДОСТАТЪЧНО И ПРЕДОСТАТЪЧНО ЗА МИНИСТЕРСКИ ПОРТФЕЙЛ В БГСТАН?
И ЗА ПРЕМИЕРСКИ ТРОН?