България

Втори прием на проектни предложения към Стратегията за водено от общностите местно развитие на Сдружение „Местна инициативна група Куклен-Асеновград“

О Б Я В А

За втори прием на проектни предложения към Стратегията за водено от общностите местно развитие на Сдружение „Местна инициативна група Куклен-Асеновград“, финансирана чрез „Програма за развитие на селските райони 2014 –                        2020 г.

СДРУЖЕНИЕ „МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА КУКЛЕН-АСЕНОВГРАД“         ОТКРИВА ПРОЦЕДУРА ЗА ПОДБОР НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА БЕЗВЪЗМЕЗДНА ФИНАНСОВА ПОМОЩ

Процедура за подбор на проектни предложение:

BG06RDNP001-19.776 „Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград“

Мярка 21 „Съхраняване и развитие на местните идентичности и валоризиране на местното културно наследство на територията на МИГ „Куклен-Асеновград“

  1. НАИМЕНОВАНИЕ НА МЯРКАТА ОТ СТРАТЕГИЯТА ЗА ВОМР

Мярка 21 „Съхраняване и развитие на местните идентичности и валоризиране на местното културно наследство на територията на МИГ „Куклен-Асеновград“

2.  ДОПУСТИМИ КАНДИДАТИ

 

Кандидатът/получателят на финансова помощ трябва да има седалище и адрес на управление на територията на Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград“ и осъществява дейностите по проект на територията на действие на МИГ.

Допустими кандидати по настоящата процедура са:

  • Общините на територията на Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград“;
  • Юридически лица с нестопанска цел, със седалище и адрес на територията на Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград;
  • Читалища от територията на Сдружение “МИГ  Куклен-Асеновград”;
  • Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград“;

Когато кандидат по процедурата е клон на юридическо лице с нестопанска цел, юридическото лице, открил клона, следва да е със седалище и адрес на управление на територията на действие на МИГ Куклен-Асеновград и да осъществява дейностите по проект на територията на действие на МИГ Куклен-Асеновград.

Всички потенциални кандидати следва да отговарят на критериите за допустимост на кандидатите посочени в: Регламент 1305/2013 и Наредба № 22 от 14 декември 2015 г. за прилагане на подмярка 19.2 от ПРСР за периода 2014 – 2020 г.

3.ДОПУСТИМИ ДЕЙНОСТИ

  1. Проучване, изучаване и съхранение на местните идентичности – култура, бит, типични местни храни, типични местни продукти, музика и изобразително изкуство, история, традиционни занаяти, обичаи и ритуали, неписана и писана традиция.
  2. Организиране и провеждане на:
  3. Временни и постоянни тематични изложби /етнографски, археологически, типични местни храни, типични местни продукти, занаятчийски продукти и др./, свързани с културното наследство и местните идентичности на територията;
    1. Концерти
    1. Театрални представления
    1. Събори, фестивали, чествания и други публични мероприятия.

3. Популяризиране и валоризация на местните идентичности и култура, чрез:

–    Разработване и разпространение на филми, видео клипове или мултимедийни възстановки;

  • Разработване и разпространение на информационни материали (брошури, тематични изследвания, снимки, каталози и др.)
  • Разработване и представяне на макети, възстановяване на елементи от традиционни костюми или предмети от традиционния бит;
  • Подготовка, организация и провеждане на местни празници – събори, панаири, фестивали,                                                                            хепънинги, възстановки на исторически събития, театрални представления и др.
  • Подготовка за извършване на проучвания и съхранение на археологическите паметници на територията.

4.ДОПУСТИМИ РАЗХОДИ

Допустимите разходи, включват разходи, които са необходими за осъществяване на проекта и са съобразени с принципите на разумно финансово управление, действително извършени и платени в периода на изпълнение на проекта:

  1. Възнаграждения за физически лица, за дейности пряко свързани с изпълнението на проекта, включително осигурителните вноски, начислени за сметка на осигурителя върху договореното възнаграждение;
  2. Разходи за организиране на пътувания – разходи за командировки: пътни, дневни разходи и нощувки, съгласно действащите Наредба за командировките в страната;
  3. Разходи за материали, консумативи;
  4. Разходи за закупуване на оборудване  – до 15 % от общата стойност на допустимите разходи;
  5. Разходи за външни услуги:
    1. Наем на помещения и апаратура;
    1. Разходи за отпечатване на материали – каталози, брошури, плакати и др.
    1. Разходи за организиране на семинари, срещи и други подобни;
    1. Други разходи за външни услуги, необходими за изпълнението на дейностите по проекта (пощенски разходи, застраховки, разходи за изготвяне на проекти, за извършване на археологически проучвания, реставрация и консервация и др.)
  6. Общи разходи свързани със съответния проект за предпроектни проучвания, такси, хонорари за архитекти, инженери и консултантски услуги, консултации за екологична и икономическа устойчивост на проекти, проучвания за техническа осъществимост на проекта.
    1. Разходите по т.6 не могат да надхвърлят 12 на сто от общия размер на допустимите разходи по проект.
    1. Разходите за консултанти и консултации за икономическа устойчивост по т.6 се състоят от попълване на анализ-разходи-ползи (финансов анализ), извършване на предпроектни проучвания и окомплектоване на пакета от документи и консултантски услуги, свързани с изпълнението, и отчитане на дейностите по проекта до изплащане на помощта и не следва да надхвърлят 5 на сто от стойността на допустимите разходи.

Специфични допустими разходи:

Невъзстановимият данък добавена стойност е допустим разход.

  1. При кандидати различни от община, в случай че ДДС е невъзстановим за кандидата, същият се включва към съответното бюджетно перо по проекта.
  2. Разходите за ДДС не се заявяват в проектното предложение на кандидат – община. Финансирането на разходи за ДДС на общини по одобрени за подпомагане проекти по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 – 2020 се урежда ежегодно в Закона за държавния бюджет и подзаконови нормативни актове. Редът за изплащане на ДДС за кандидати общини се приема с постановление на Министерски съвет.

5. ПЕРИОД ЗА ПРИЕМ И МЯСТО ЗА ПОДАВАНЕ НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Прием на проектни предложения:

 Процедурата чрез подбор на проектни предложения BG06RDNP001-19.776 по мярка 21 от Стратегията за водено от общностите местно развитие за територията на Местна Инициативна Група „Куклен-Асеновград“ е с няколко крайни срока за кандидатстване по периоди на прием, както следва:

1/ Първи прием с краен срок – 15.10.2023 г., 17:00 ч. – приключил

2/ Втори прием с краен срок –29.02.2024 г., 17:00 ч.

Място на подаване на проектни предложения:

Информационна система за управление и наблюдение на средствата от ЕС в периода 2014-2020 г. в България (ИСУН 2020), чрез модула „Е-кандидатстване“ на следния интернет адрес: https://eumis2020.government.bg.

6.БЮДЖЕТ НА ПРИЕМА

Бюджетът по процедурата е: 60 000,00 лв.

7.МИНИМАЛЕН И МАКСИМАЛЕН РАЗМЕР НА ФИНАНСОВАТА ПОМОЩ, ПРЕДОСТАВЯНА ЗА ПРОЕКТ

1. Максимален размер на допустимите разходи и БФП за конкретен проект на кандидат публично лице, читалище или ЮЛНЦ и проектът НЕ ГЕНЕРИРА ПРИХОДИ:Интензитет на БФП: 100% Максимален размер на допустимите разходи: 30 000,00 лв. Максимален размер на БФП: 30 000,00 лв.
2. Максимален размер на допустимите разходи и БФП за конкретен проект на кандидат публично лице и проектът ГЕНЕРИРА ПРИХОДИ:Интензитет на БФП: 70% Максимален размер на допустимите разходи: 30 000,00 лв. Максимален размер на БФП: 21 000,00 лв.
3. Максимален размер на допустимите разходи и БФП за конкретен проект на кандидат, който НЕ Е ПУБЛИЧНО лице, но проектът е в обществена полза:Интензитет на БФП: 70% Максимален размер на допустимите разходи: 30 000,00 лв. Максимален размер на БФП: 21 000,00 лв.
4. Максимален размер на допустимите разходи и БФП за конкретен проект на кандидат, който НЕ Е ПУБЛИЧНО лице:Интензитет на БФП: 60% Максимален размер на допустимите разходи: 30 000,00 лв. Максимален размер на БФП: 18 000,00 лв.
5.    Минимален  размер   на       допустимите разходи и БФП за конкретен проект:Няма
По настоящата процедура за предоставяне на БФП ще се прилага валутен курс 1,9558 лв. за 1 евро.

8.КРИТЕРИИ ЗА ИЗБОР НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ И ТЯХНАТА ТЕЖЕСТ

Критерии за оценка на проекти по Мярка 21 „Съхраняване и развитие на местните идентичности и валоризиране на местното културно наследство на територията на МИГ „Куклен-Асеновград“ от СВОМР и тяхната тежест:ОЦЕНКА /ТОЧКИ/
Макс. бр. т.
1. Вид кандидат:
1.1. Проектът е на ЮЛНЦ или читалище:20
1.2. Проектът е на община:10
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки според вида на конкретния кандидат.
Максимален брой точки по критерий 1:20
2. Проекти, възстановили/съхранили/оживили повече от един обичай/традиция/занаят/кулинарна традиция/ честване на исторически дати и местни празници, характерни за територията МИГ:  20
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки според допустимите дейности, включени в проектното предложение.
3. Проектът се реализира на територията на повече от 2 населени места на територията на МИГ:    10
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки в случай, че проектното предложение ще се реализира на: територията на повече от 1 населено място Кандидатите следва да представят обосновка по този критерий в Секция 11 „Допълнителна информация, необходима за оценка на проектното предложение“ от електронния формуляра за кандидатстване в ИСУН 2020.
4. Проектът предвижда създаването и поставянето на театрално представление, концерт и/или други сценични представления на местни самодейци от територията на МИГ::  20
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки според вида на допустимите дейности включени в проектното предложение.
5. Проектът включва дейности за популяризиране на опазването на околната среда:  10
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки според вида на допустимите дейности включени в проектното предложение.
6. Проектът включва дейности представящи обичай/традиция/занаят/кулинарна традиция/ честване на исторически дати и празници, характерни за етническите малцинства на територията МИГ:  20
Членовете на Комисията за подбор на проектни предложения имащи право на глас, присъждат съответният брой точки според вида на допустимите дейности включени в проектното предложение.
ОБЩ БРОЙ ТОЧКИ:100

Максимален брой точки за едно проектно предложение – 100. Важно!

В съответствие с Решение на Колективния върховен орган на „МИГ Куклен-Асеновград“ прието с протокол на 27.09.2018 г. ,при извършването на техническа и финансова оценка на проекти по Мярка 21 „Съхраняване и развитие на местните идентичности и валоризиране на местното културно наследство на територията на МИГ „Куклен-Асеновград“ от СВОМР, в случай че две или повече проектни предложения имат еднакъв брой общи крайни оценки, проектите ще бъдат подреждани в низходящ ред по

Критерий 3: „Проектът се реализира на територията на повече от 2 населени места на територията на МИГ“

1. За да бъде предложено за финансиране едно проектно предложение, общата крайна оценка на етап

„Техническа и финансова оценка“ трябва да е равна или по-голяма от 10 т.

9.ЛИЦЕ/А ЗА КОНТАКТ И МЯСТО ЗА ДОСТЪП ДО ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ

Лица за контакт: Илица Даскалова , е-mail:  [email protected]

Пълният пакет документи за кандидатстване са публикувани на следните интернет адреси:

–     на сайта на Сдружение „МИГ Куклен-Асеновград“: mig-kuklen-asenovgrad.eu

–     на сайта на ИСУН http://eumis2020.government.bg/ .

10.НАЧИН ЗА ПОДАВАНЕ НА ПРОЕКТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Подаването на проектно предложение по настоящата процедура се извършва по изцяло електронен път, чрез Информационна система за управление и наблюдение на средствата от ЕС в периода 2014-2020 г. в България (ИСУН 2020), чрез модула „Е-кандидатстване“ на следния интернет адрес: https://eumis2020.government.bg.

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина