АктуалноГрадътИзбор на редактораКварталиМненияНовиниОбщина Пловдив

Подлезът „Модър-Царевец“ с две помпени станции срещу наводняване

Две помпени станции за сто литра в секунда ще разполага новооткрития днес подлез „Модър- Царевец“. Въпреки това поддръжката на дъждоприемните шахти трябва да е изключително честа и акуратна, за да не се превърне съоръжението във втори Гребен канал и вместо автомобили в него да плуват лодки. За това предупреди един от изпълнителите на проекта за пробив под линиите и директна връзка между районите Западен и Южен Цанко Драгиев, собственикът на компанията „Драгиев и ко“.

В тунелното съоръжение и прилежащата му инфраструктура има 1400 метра велоялея, 17 500 квадратни метра положен асфалт, 3500 кв.м. тротоарни плочки, 68 електрически стълба и цялата подземна инфраструктура, която бе и една от най-голямото предизвикателство пред изпълнителите на обекта. Драгиев заяви, че не само шахтите, а и цялото съоръжение трябва да се поддържа, но и хората трябва да пазят- вече са надраскани с графити двата асансьора и стените на пробива.

“ Изключително важна пътна връзка. Ще облекчи трафика в два района и ще ги направи по-достъпни. Благодаря на всички кметове преди мен, положили усилия за осъществяването на този така ключов проект. Щеше да е грехота, ако не го пуснем готовото съоръжение през уикенда, за да минават шофьори, пешеходци и велосипедисти през него“, заяви на церемонията на откриването на „Модър-Царевец“ кметът Костадин Димитров по повод откриването в контекста на предстоящите избори в неделя.

„Щастлив съм да видя завършен този обект. Дочаках го“, коментира зам.-кметът инж. Тошо Пашов. Именно той е на идейния проект за подлез, а не надлез, както е било предвидено на времето. Инж. Пашов подчерта, че се очаква съоръжението да поеме сериозен трафик като посочи, че на час през кръстовището с Коматевско шосе и Стамболийски от южната част минават по 2000 единици автомобили на час.

Ивайло Дернев

Един от създателите и главен редактор на сайта Под тепето.… More »

3 коментари

  1. От различни културни дейци и културолози научих, че графитите са съвременно улично изкуство. А някога си мислех, че са обикновен вандализъм, тръгнал от черните гета на Америка.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина