Актуално

Бойко порти дузпа, вкарва втора. Тигрите на премиера громят Локо с 1:6

И Коко Динев изтърва 11-метров наказателен удар

Бойко Борисов изпуска първата дузпа
Бойко Борисов изпорти дузпа в днешното дерби на неговите Тигри от Бистрица срещу ветераните на Локо. Но пък вкара втория наказателен удар, спорно отсъден от рефера в мача Атанас Узунов. Първият шут на премиера от бялата точка мина на десет санта от страничната врата на Стилян Драгичев. Пропускът буквално скъса нервите на централния нападател с №13 на гостите, който реши да се реваншира с няколко извеждащи паса. После обаче пред Борисов се откри втори шанс след артистично падане на Тигър от Бистрица в наказателното поле на Локо, заради което Узунов посочи бялата точка. Министър-председателят се засили и буквално се опита да скъса мрежата с гневен шут към рамката на противника. Топката влезе със звук във вратата, а Бойко скромно се обърна към центъра и прие поздравленията на съотборниците си и публиката, която скандираше името му. Дузпа изтърва и президентът на Локо Коко Динев, който с нерешителна тупалка от 11-те метра уцели вратаря на гостите от Витоша. Image title

Ето това халфче искам в отбора си, посочи преди срещата Бойко футболният бос Коко. След което избъзика Динев за облите му форми, а президентът на черно-белите със заканителен жест обеща да покаже на какво е способен. Черните в днешния мач обаче бяха пълна дупка, заради слънцето, заради годинките си или заради присъствието на №13 в противниковата команда. Image title

Борисов се бе вклинил в отбраната на противника и търсеше топката. Опитваше скрити пасове в коридор, удари, финтове. Съотборниците му бяха като оси, надъхвани от капитана си. Айде де, айде преса. Ей, Пацо, подай топката най-накрая, ръкомахаше министър- председателят. А сините в мача се обръщаха към него с „Господин Генерал“. В тима на премиера за около десетина минути влязоха губернаторът Здравко Димитров и кметът Иван Тотев. Градоначалникът се опита да закове веднъж топката с глава, но не успя да нацели коженото кълбо, след което напусна игра. Областният се умори след един самостоятелен пробив по крилото и поиска смяна още в 15-ата минута. Борисов пък сам изкара от мача зам.-областният Христо Грудев, който му скъса нервите. А бе, кмете, постоянно си в засада. Стига толкова, сменяме те, скастри Борисов бившия градоначалник на Асеновград, а той съответно напусна терена. Image title

След като Тигрите заиграха с титулярния си състав, както явно искаше капитанът им, Локо спука гуми. Тимът от Бистрица буквално премаза черно-белите ветерани, които успяха да вкарат само един гол и се отчетоха с една греда, дело на районния кмет Ральо Ралев.

Бойко пък игра до последната секунда на мача, въпреки, че не си даваше много зор в предни позиции. Тичаха младоците около него. Дай я на Господин Генерала, посъветва Ивайло Паргов един от съотборниците си в последните 15 минути на дербито. Който намери Бойко в пеналта, премиерът стреля топовно, но топката мина над гредата. Колко време има, да знам дали да вкарвам още, попита Борисов съдията Бекяров. Пет минути, отговори му той. Но първият човек в държавата не успя да мушне втория си гол в мача. Въпреки това тимът му прегази Локо с 1:6, а премиерът освен с точната дузпа и пропуснатата такава се отчете с няколко асистенции и играта с тяло. Малцина се усмелиха да го доближат на повече от 10 санта, а Борисов на няколко пъти събори с мощната си снага противникови футболисти. Футбол е, да не е балет, коментираха кибици. Ей, голям артист, изрева пък по адрес на симулация на вратаря на Локо Бойко. Аре по-мъжки, призова министър-председателят малко преди последния съдийски сигнал. После приятелски посъветва Коко Динев да не налага санкции на тима си. Image title