Сашо Команов стана пловдивският Жан-Клод Ван Дам
Шампионът с приятели край клеткатаШампионът в гала вечерта на свободните боеве по правилата на WRKO Александър Команов бе обявен за пловдивския Жан-Клод Ван Дам веднага след като повали в нокаут противника си на финала. Приликите на Сашо с героят на Ван Дам от филма Кървав спорт му спечелиха новото просвище. Команов размазваше противниците си с техника, рядко получаваше тежки удари и се държеше кавалерски на ринга. Освен това снощния ММА турнир бе дебютен за него в такъв формат, също комитето за Жан-Клод в Кървав спорт. Освен това Команов размаза противника си на полуфинала с типичен удар с крак с извъртане на цялото тяло.
Команов имаше стотици фенове в препълнената палата 6 на панаира, които го подкрепяха по време на елиминациите и финала. В мига, в който се окичи с пояса на шампиона и с чека от 10 хиляди лева, Сашо бе нападнат от приятели и роднини. Преди това от клетката благодари на всички, които му помагат в спорта, на хората, които му помагат финансово- Иван Панчев и Жоро Колев. Благодари и на майка си, която бе в залата. Баща му Евгени, който е и личния му треньор, го понесе на рамене след победата на финала. Плътно до Сашо бе и брат му Иван, който също се занимава с бойни спортове. Всички Команови тренират и работят в пловдивския карате клуб Ронин.
Комаров в поредна унищожителна за противника атака
Шампионът на раменете на татко си
Команов е сред големите български надежди в бойните спортове. Пловдивският каратист стана двукратен европейски шампион по киокушин в категориите до 90 кг и в абсолютна категория преди двайсетина дни. Той спечели и приза в състезанието по чупене на дъски и по този начин обра всички медали на първенството. Така Команов стана първия и единствен състезател в рамките на едно Европейско първенство, който извоюва две шампионски титли в категорията си и в абсолютна категория . Рекорда по чупене на дъски също бе негов.