Актуално

Петър Зехтински и Гошо Георгиев на ветеранско дерби, но на трибуните

Ботев и Марица спукаха топката за 0:0

Image title
Ветераните на Ботев и Марица спукаха топката на стадион „Спартак“ за 0:0 в мач от турнира за Купата на България и отложиха със седмица крайния победител. През цялата среща да имаше удар-два към двамата вратари, а през останалата част мачът се играеше в центъра на терена или до страничната линия, където играчите се поливаха с вода заради жегата. Част от звездите на канарите ги нямаше.  На игрището лиспваха Костадин Видолов, който е зает с мъжкия тим на жълто-черните, контузен бе Иван Танчовски, а от трибуните наблюдаваше Марин Бакалов. Все пак на терена се открояваха имената на железните защитници Запрян Раков и Иван Кочев, а в центъра бродираше Манол Георгиев. В атака наставникът Иван Занев, чийто зет е главният секретар на МВР Калин Георгиев, бе сложил Анастас Петров, който обаче не направи нищо запомнящо се. В състава на Марица личаха имената на двама локомотивци – Данаил Бачков и Петър Пашев. По трибуните също имаше доста популярни имена. Заедно да гледат мача бяха дошли жълто-черната легенда Петър Зехтински и бившият президент на Марица Георги Георгиев. Малко след началото на мача на стадиона дойде и бившият вратар на Локомотив Васко Камбуров. Той се беше „въоржил“ за срещата с голям пакет тиквени семки и три леденостудени минерални води. Вниманието към терена на Камбуров се изпари на почивката, когато реши да си тръгне и да върши по-важни дела. Костадин Костадинов идва на стадиона