В двете сгради на Съдебната палата в Пловдив работят близо 500 човека
Обновеното пространство около Съдебната палата е със статут на улица, а не на площад или пешеходна зона. Това каза пред репортер на Под тепето председателят на Районен съд – Пловдив Иван Калибацев, помолен да коментира казуса.
Припомняме, че още по времето докато течеше ремонта на компрометираната настилка там, група адвокати поискаха там да не паркират повече автомобили. Апелът бе отправен чрез социалната мрежа Facebook. След края на строителните дейности срещу стълбите на съда отново започнаха да паркират коли.
Улицата има допълнителни ограничителни съоръжения поради факта, че на нея ежедневно спират автомобили със специален режим на движение, уточни Иван Калибацев и допълни, че в двете сгради на Съдебната палата в Пловдив работят близо 500 човека, а паркингът на задната улица не стига дори за половината автомобили – служебни и лични.
Без да броим автомобилите на гражданите, които идват в съда, уточни съдията.
Очакванията на шефа на Районния съд са, че след ремонт на тротоарите в съседните улици и на булевард „Шести септември“ пред Съдебната палата ще има поставени и стойки за велосипеди, за да може служители и граждани, които имат възможност да използват този алтернативен транспорт, да го правят.
Само умници , са се събрали, да коментират неща, от които и хабер си нямат 🙁
Умници сме и сме много. А ти си Един …. ( както казват във вица – с&ди@ мъдия )
Той що не идва пеша?
Защото корема му е дебел и не може да извърви и двеста метра!
И И А а и не
Да спират на паркинга в панаира и да идват пеша, с рейс или с колело.
Колите със „специален“ режим…спират отзад….или в закрития паркинг. А отпред???? На богопомазаните ееее!!!!