Как се разболява публиката на Античния театър

Едно от най-емоционланите изживявания в Пловдив е да посетиш концерт на Античиня театър. Хора от близо и далеч мечтаят за това. Пловдивчани сме привилегировани да имаме тази възможност многократно през годината, но след последното си посещение за откриването на Празниците на Стария град Соня Попова и нейни приятелки се заричат, че която и звезда да се качи на най-древната сцена на Трихълмието повече няма стъпят там, докато стопаните на съоръжението от Община Пловдив и ОИ „Старинен Пловдив“ не решат окончателно въпроса със седалките.

Всеки посетил мраморните трибуни знае, че за „удобство“ на публиката се предлагат едни оръфани подложки за сядане, изработени от тънък дунапрен в калъф от т.нар. екокожа. Начинът им на съхранение явно не е подходящ, тъй като преди всяко представление е практика да се „почистват“, като се поливат с вода, а после се подсушава само видимата им за посетителите повърхност.

Нищо неподозиращата пулбика се настянава върху скритата локва, а влагата попива в дрехите. За по-некалената част от посетителите са достатъчни няколко часа за разболяване в преходните сезони, а за тези с по-силен имунинет 2-3 дни. Такъв е случаят с групата на Соня и нейните близки и приятели, гостували в града ни.

„От хубавия джаз концерт в понеделник положителните емоции се изпариха бързо, след болките, бъбречна криза, цистит, разходи за лекарства и невъзможността да работя в следващите дни„, разказва пловдивчанката.

Крайно време е стопаните на този театър да помислят и за здравето на публиката, а не да имитират чистота, категорична е пострадалата.

Тя разказва, че като повдигнеш постелките, отдолу има малки кални локви.

„Тези възглавници могат да бъдат заменени с подложки от друг материал, който не задържа вода„, препоръчва Попова.

Exit mobile version