АктуалноВластГласовеГрадътИзбориМненияНовини

История за един портрет на две стени  

Епизод III от лайфстайл рубриката на Под тепето за модата в декорацията на знакови кабинети в Пловдив

Или кой гледа зад лявото рамо на кмета Димитров и бизнесмена Гергов
“Кабинетът изпълнява редица функции: той трябва да бъде представителен за посетителите, да настрои хората за работно настроение и накрая човек да се чувства комфортно в него. Всичко във вашия офис трябва да показва вижданията ви и позициите ви, което не е задължително за домашния офис, но става закон, ако приемате посетители или клиенти.
В офиса, където прекарвате по-голямата част от времето, трябва да се отнесете сериозно към интериора, така че в бъдеще да не се налага да страдате в неудобна обстановка и също така декорацията да не прави неблагоприятно впечатление на посетителите”. Това са препоръки на водещи дизайнери и световни специалисти в областта на обзавеждането, които всъщност са азбучни истини.
В Епизод I ви разказахме “История за два портрета на една стена
Във втора серия от поредицата проследихме как се сменя портретът, когато се сменя кабинетът.
В настоящото III издание от лайфстайл рубриката на Под тепето за модата в кабинета на влиятелни хора ви показваме как се разпространяват тенденциите в декорирането и кой диктува “модата”.
Открийте приликите и разликите в следните две фотографии.


Според новите течения от есента на 2019-та насам в Града под тепетата хора с власт и влияние украсяват кабинетите си с портрета на Дядо Николай. Това откриват модните ни блогъри, в навечерието на 15 години от интронизирането Николай за пловдивски митрополит.
Оказа се, че освен на работното място на кмета на Пловдив Здравко Димитров, такава  декорация има и в кабинета на бизнесмена Георги Гергов.

Това стана видно от публикация на страницата на Панаира в социалната мрежа. Вижда се снимка на Николай Пловдивски, същата като тази от кметския кабинет. Икони около нея не се виждат.
За всички, които се интересуват и желаят да имат подобна реплика зад лявото си рамо, но не принадлежат към  клуба, който може да притежава оригинала, имаме препоръки:
1.Може да се сдобиете с принт копие, ако изтеглите портрета от сайта на митрополията.
2.Важно е да спазите размера и профила на рамката, за да наподобява оригинала.
3.Въпрос на ваш избор е дали ще я декорирате зад лявото или дясното си рамо, заради енергийните вибрации и вярването на нашите предци за хвърлянето на шепа сол зад лявото рамо.
Послепис с въпроси:
Има ли невидими неща за невъоръженото око в тази модна тенденция?
Доколко това е тренд?
Какво е общото между владетелите на двата кабинета и декорацията?
***
Припомняме, че мажоритарният собственик на Панаира е също така мажоритарен собственик на общото с Община Пловдив дружество Пълдин Туринвест, от което през последната година и половина бяха продадени няколко знакови имота. Информацията за това може да си припомните ТУК.
Също така кметът Здравко Димитров занесе до върха на Джамбаз тепе първия камък за полагане в имот, дарен на Митрополията от Гергов. Той пък посрещната процесията до къща Ламартин. Подробности и видео ТУК.

Таня Грозданова

Журналист с близо 30 години опит, който работи интензивно по… More »

3 коментари

  1. Свобода на Съвестта
    Задължителни идеологии, (всуе)верия и ритуали вече отдавна не важат. Претръпнахме.
    Българосъветската сибирска *р*вославна секта Гундяева е дъщерна, отцепила се в Схизма от майчината изконна византийска константинополска Вселенска Катедра и не е меродавна за душевността нито за духовността на румелийския народец.
    През турско може да е имало значение какво разпорежда владиката, но след комунистическите вярвания, практики и квази-религия Суверенът е отделно от БП”Църква” Лимитед. По-хигиенично е…
    МУТРО’ПОЛИТЪТ ВИНАГИ Е ПРАВ
    МУТРО’ПОЛИТ’икът винаги е прав, не само “в случая” за кремациите.
    Доказано от Карлуково и Четвърти километър още през студентството му (в Коньовица) когато бил хванал дядо Господ за шлифера.
    Възмутително е да принуждават и военни заедно с попадиите, послушниците и Биячите и заедно с горките служебно задължени чиновници на заплата от СелСъвет и ПолитБюро да присъстват на представленията му – нямат ли си някаква по-важна работа и задължения? Заплати им плащаме да не бъдат политизирани нито идИологизирани!
    Будистите също имат права! В Индия няма практика нито квадратура / място за погребване на покойниците, а за традиционното изгаряне на паркинга дърва, клони и съчки дотолкова поскъпнаха, че вече просто пускат останките в Ганг . . . към акулите. Райове, адове за тях не са приоритет че да ги сплашваш…
    В белите държави средновековни акъли важат само вътрешно в секти и култове и масонски ложи.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина