Актуално

10 от Локомотив загубиха от Левски без феновете

Някои фенове намериха начин да гледат мача

Бесният Сашо Станков се пени след поредно абсурдно съдийско решение
Локомотив загуби от Левски с 2:3 в нервен и груб мач пред празните трибуни на стадиона в парк Лаута.
Гостите откриха чрез Владимир Гаджев в 8-ата минута след балонно изпълнение на пряк свободен удар и грешка на вратаря на домакините Данчо Господинов. Само 4 мин. по късно Локо върна гола, след страхотно изпълнение на Дани Кики извън границите на наказателното поле.
До края на полувремето двата отбора затвориха играта в средата на терена, като преобладаваха грубостите, а домакините на няколко пъти предявиха претенции към отсъжданията на главния съдия. В 25 мин. Александър Тунчев бе принудително заменен от Валери Георгиев.

В 47 мин. настъпи един от повратните моменти в мача – при едно разбъркване в наказателното поле главният съдия Александър Костадинов отсъди спорна дузпа в полза на Левски. Нарушението беше свирено заради игра с ръка на Валери Георгиев, като защитникът получи и директен червен картон. Това взриви скамейката на домакините, като основните претенции бяха, че защитникът е играл с рамо и не е бил последна преграда за топката преди влизането й в мрежата. Гари Родригес отбеляза от бялата точка за 1:2.

Главните герои в мача
Двата отбора започнаха предпазливо второто полувреме с епизодични атаки към двете врати. Неколкократно старши треньорът на домакините Александър Станков влизаше в пререкания с реферите, бесен от спорните отсъждания, като на няколко пъти се наложи на четвъртият съдия да го връща в очертанията на треньорската зона пред резервната скамейка.

Кокала се върна на Лаута
Към края на полувремето домакините упражниха сериозен натиск и в 74 мин. той даде резултат – Стелиос Илиадис изравни за 2:2 след удар от наказателното поле. Локомотив се хвърли да обръща мача, но 5 минути преди края на редовното време колективна грешка в защита остави Цветан Генков сам срещу Данчо Господинов и централният нападател на сините не сбърка.

На празната Трибуна Спортклуб феновете на Локомотив бяха разпънали голям транспарант с изписано „Благодарим ти за трибуната г-н Магарешки!!!“, като на платното бяха изобразили магаре и табела с надпис „Варна“.

Image title
Мачът изгледа бившият треньор на двама отбора Емил Велев, в компанията на част от ръководството на сините в лицето на Константин Баждеков, синята легенда Ники Илиев, Дончо Донев и спортно-техническият директор Христо Йовов.
В ложата беше и собственикът на смърфовете Константин Динев, който хвърли много нерви заради спорните съдийски отсъждания, и си тръгна нервен веднага след победния гол на Цветан Генков.Image title