На Цветна неделя в Златитрап

Селото празнува заедно с благотворителен базар, арт работилница за малчуганите и великденска изложба с рисунки
За втора поредна година, навръх Цветница, пред църковния храм „Св. Вмчца Марина“ в село Златитрап, Община „Родопи“, се събраха с много настроение малки и големи заедно да отбележат този тачен християнския празник.










Празникът се организира от кметството, детската градина и пенсионерски клуб „Здравец“ в селото. Той започна с базар под наслов „Пъстра благотворителница“, в който участваха сръчни майстори от Читалище „Христо Ботев“, с председател Тамара Динкова и секретар Антоанета Кацарска, детска градина „Първи юни“, с директор Снежана Дафовска и местната детска ясла.
Двамата местни творци Маргарита и Алекси Димитрови направиха цветна работилничка, в която твориха с децата на Златитрап и създаваха вълшебства.
Всички имаха възможността да разгледат красивите картини на малките художници от Конкурса за детска рисунка „Цветен шарен ден Великден“, които кметът на селото Светослава Томова награди с грамоти.











Пред репортера ни Светослава Томова благодари на всички замесени в организацията на цветния празник.
След разходката на базара хората от селото влизаха заредени в двора на църквата „Св. вмч Марина“, за да се черкуват на празника и излизаха от там с върбови клонки и венци, както повелява традицията.

Припомняме, че храмът в Златитрап бе открит през 2008-а г. Строителстовото му продължи 5 години със средства на дарители, Митрополията и на Община Родопи.
Селото се слави с първия интермодален терминал в България и до него се стига с влак от Пловдив за по-малко от 10 минути. То ви посреща с цветна, пъстра атмосфера – точно като тази за днешния празник, още от гара „Тодор Каблешков“, със стройно подредени саксии с цветя.










От там преминете през китния парк на селото и хванете широките тротоари направо по улица „Пета“, която ще ви отведе до рекичката, завийте наляво и след мостчето ще видите храма от дясната си страна. Не забравяйте да се насладите на китните дворове с подредените и рисувани къщи, както и на гостоприемството на местните хора.