Невиждано меле за козунак на центъра

Баби бият лакти в битка за заветното парче великденска вкусотия
Невиждано меле за козунак само дето не обагри в кръв градското тържество за Великден. 530-килограмов сладкиш бе опоскан за рекордно кратко време- 3 минути и 37 секунди, като за всяко парче тестена вкусотия се водеше епична битка. Баби вкарваха лакти на противниците си за къс козунак, дядовци ритаха опонентите си в глезените, а младежи бълваха ругатни като за световно. Снимайте, снимайте, народът е гладен, крещеше един от тарторите на бандата коктейладжии, известен с бойното прозвище Мистър Бийн. Професионалният авантаджия напълни няколко торби с козунак като успя да нокаутира няколко опонента в масовите великденски борби на центъра. Не е гладен народът.
Търси безплатния обяд. За къшей тесто са готови да убият някои. Ужас, мръщеше се възрастна женица, която не можа да се вреди за нито едно парче от тестеното чудовище заради нахалитети. За разчупването на козунака не бяха спешени достатъчно охранители и полицаи. Великденският сладкиш, нареден около шадравана пред общината, беше обграден само с полицейски ленти, вместо с метални заграждения, както беше предни години. За тази цел трябваше да предвидят и ток плюс въоръжена охрана, коментираха зяпачи на бруталния екшън. Точно в 12 часа беше даден старт на голямото лапане.
Малкото униформени ченгета и служители на общинска охрана се видяха в чудо. Опитваха се да отблъснат множеството, но то ги затискаше към шадравана. А той бе пълен с вода. Като по чудо никой не цопна във фонтана. След като гигантския козунак бе разграбен с много бой и драма, дойде ред на двата буса на Симид, които отвориха врати, а вътре бе пълно с опаковани козунаци. Настана гледка, която наподобяваше най-страшните дни от тоталния глад в Хаити седмица след земетресението.
Раздаваха се удари и жлъчни псувни. Хората бяха като озверели. Стигна се дори до кражби. Няколко чичковци изработиха стратегия в движение и дърпаха козунака от ръцете на хората. Потресаващото меле приключи с много скандали за около четвърт час. След бурята тържеството организирано от фабрика за забавления Сафо, Симид и община Пловдив продължи с песни, танци и атрактивни игри.